Kultūras programma

#domasspēks: Raiņa un Aspazijas video ceļojums noslēdzas Rumānijā

Līdz ar Latvijas pirmās prezidentūras Eiropas Savienības Padomē beigām noslēdzas arī pusgadu ilgušais Raiņa un Aspazijas ceļojums pa Eiropu īsfilmu projektā #domasspēks. Pēdējā...

Lasīt vairāk
Svilpaunieks

Šis māla putniņš nav domāts putekļu krāšanai plauktā. Maigi pūšot un verot vaļā caurumus, var nospēlēt pirmatnējās 3 līdz 4 nošu melodijas, kas aizvedīs Tevi tālajās sendienās.

Katru no saviem svilpauniekiem rotāju ar latviešu ornamentu. To daudzveidība parāda mūsu kultūras bagātību, ko mani svilpaunieki - strazdi - lai aiznes tālu plašajā pasaulē!

Latviešu tautā putni ir saucēji un vēstneši. Cīrulis aicina kāzās, no zīles gaida ziņu par karavīra gaitām, dzeguze nes vēsti brāļiem no tālumā aizprecētās māsas, lakstīgala modina arāju pavasara rītā, vālodze sauc lietu, bet grieze pareģo rudzu ražu. Lai mūsu putns Tev atnes to vēsti, kuru Tu gaidi

Dzimto vietu skaistums, putnu dziedāšana rītausmā, debeszilie ezeri... atmiņas iedvesmo radīšanai. Zvirbulis ataino pieticību. Balodis glabā pasauli, mīlestību un cilvēka dvēseli, savukārt kaija ir brīvības un dzīves lidojuma simbols. Šīs vērtības apvienoju savā svilpauniekā, jo tās ir dārgas arī manai Latvijai.

Iepūt visos svilpauniekos