Kultūras programma

#domasspēks: Raiņa un Aspazijas video ceļojums noslēdzas Rumānijā

Līdz ar Latvijas pirmās prezidentūras Eiropas Savienības Padomē beigām noslēdzas arī pusgadu ilgušais Raiņa un Aspazijas ceļojums pa Eiropu īsfilmu projektā #domasspēks. Pēdējā...

Lasīt vairāk
Svilpaunieks

Skolā iet mums ļoti patīk, Katru rītu draugus satikt. Patīk mums, kā zvaniņš dzied, Aicinot mūs klasē iet... Lai skolas gadu atmiņas pārtop dziesmā!

Latviešu tautā putni ir saucēji un vēstneši. Cīrulis aicina kāzās, no zīles gaida ziņu par karavīra gaitām, dzeguze nes vēsti brāļiem no tālumā aizprecētās māsas, lakstīgala modina arāju pavasara rītā, vālodze sauc lietu, bet grieze pareģo rudzu ražu. Lai mūsu putns Tev atnes to vēsti, kuru Tu gaidi

Mani iedvesmo labi zināmās latviešu dziesmas vārdi: “Skries maza vālodzīte, pakalnu klaigātāja, sauks mani atkal mājās, pasaules staigātāju...” Manis radītie svilpaunieki ir šie vālodzēni, kas skries pasaulē un būs kā piemiņa no Latvijas!

Svilpaunieks ir veltījums manai meitiņai Annai. Pīle kļuvusi par manu iedvesmu, jo tā kopš seniem laikiem iemieso brīvību – spēj peldēt ūdeņos, staigāt pa zemi un lidot augstu debesīs. Tādēļ no sirds vēlu, lai pīlītē ieliktās labās domas atsauc atmiņā priekpilnās nebēdnības sajūtu, ar kādu uz pasauli raugās bērns.

Iepūt visos svilpauniekos