Prezidentūra un ES

Logo

Īpaša un unikāla logo radīšana kļuvusi par tradīciju ikvienai valstij, kas gatavojas savai prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē. Prezidentūras logo ir stāsts par valsti – stāsts, kas sakņojas katras valsts vēsturē un tradīcijās, bet reizē lūkojas arī kopīgā Eiropas Savienības nākotnē.

Logo ierasti ir viens no redzamākajiem valsts prezidentūras simboliem. Tas tiek izmantots dokumentu apritē, publikācijās un prezentācijās, tāpat arī realizēts suvenīros un objektos dažādās vidēs, tajā skaitā arī digitālajā platformā. Tas grezno ES Padomes ēkas Briselē, pasākumu norises vietas un brošūras visā pasaulē.

Par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo ir izvēlēts arhetipisks dzirnakmens tēls. Tā grafikas un jēdzieniskuma cēlā nozīme ir tuva un saprotama visām Eiropas tautām. Tas ir simbols ar dziļām vēsturiskām saknēm, kas izaug jau no civilizāciju pirmsākumiem. Zīmes vizuālā izteiksme rosina dažādu asociāciju virkni, kur centrālā nozīme ir dzirnakmenim kā darba simbolam. Eiropas labklājības un panākumu pamatā ir tieši radoša un produktīva darba tikumi.

Prezidentūras logo
Zīmes rotējošā dinamika simboliski apliecina Eiropas attīstības enerģiju, uzņēmību izaicinājumu pārvarēšanā. Zīmes apļa forma ir arī sadošanās rokās riņķa dejai, rotaļai, spēlei un saspēlei – jauneklīgas sadarbības aicinājums. Oda priekam. Centra akcents - spēja fokusēties un tiekties uz kopīgām vērtībām. Visbeidzot, zīme savā starojošajā tēlā nes arī Jāņu un Līgo ozollapu kroņa loku, DABAS un SAULES simboliku – saikni un sasaisti mūžības apritē, kā arī ticību Eiropas ideālu vitalitātei un pozitīvismam.

Latvija ir jaunībā motivēta. Latvija daudzkārt apliecinājusi savu radošo spēku. Latvijas sarkanbaltsarkanās krāsas parādās dzirnakmens zīmes rievās. Pelēko pāreju ritms liecina par laika cikliem ceļā uz Latvijas prezidējošo uzdevumu pusgada periodā. Jaunajai Latvijai ir ko rādīt un jundīt Eiropas zvaigžņu vainagā.

„Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo lielā mērā atspoguļo to, kāda būs Latvijas prezidentūra, - tā būs stabila, uz attīstību vērsta un tikpat pamatīga kā Latvijas cilvēka raksturs. Latvijas prezidentūra - kā pamatīgs dzirnakmens, kas griežas un dzen uz priekšu Eiropas Savienību, lai risinātu gan problēmas, gan nostiprinātu pašas savienības lomu,” paudis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Latvijas prezidentūras logo autors ir grafiskais dizaineris Gunārs Lūsis. Viņš visplašāk zināms kā “Latvijas lata tēvs”, kurš pēc neatkarības atgūšanas, vairāk nekā pirms 20 gadiem, radīja pirmo Latvijas metālisko monētu konceptu un dizainu.

2014. gada 1. janvārī Latvija pievienojās Eirozonai, un šobrīd esam sākuši savu pirmo prezidentūru ES Padomē, kļūstot par pilnvērtīgu Eiropas Savienības saimes sastāvdaļu. Tāpēc īpaši simboliski, ka tieši Gunārs Lūsis ir tas, kurš ir arī pirmās Latvijas prezidentūras logo autors – tādējādi iesākot vēl vienu jaunu un izaicinājumiem pilnu posmu.

Gunārs Lūsis kopumā radījis aptuveni 70 logo, vairāki no tiem ir plaši zināmi, tajā skaitā Kultūrkapitāla fonda, Operas fonda, Latvijas Institūta, projekta “Rīgai 800” logo un citi.

Logo un baneri ir Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta īpašums. Tikai sekretariātam ir tiesības ļaut logo izmantot trešajām pusēm. 

Prezidentūras baneri (lejupielādei):

  • Balts 

LV, EN, DE, FR valodās trīs dažādos izmēros: 200x100px, 240x120px un 300x150px

       EU2015LV 2k LAT 300x150px

 

 

 

  • Sarkans 

LV, EN, FR valodās trīs dažādos izmēros:  200x100px, 240x120px un 300x150px

          EU2015LV 1k LAT 300x150px

 

 

 

  • Baneris ar prezidentūras mājaslapas adresi

Trīs dažādi izmēri: 120x50px, 150x62px un 170x70px

           EU2015LV 2k 3

 

Par prezidentūras logo un baneru izmantošanu sazinieties ar mūsu komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamentu:

Iveta Ozola
Projektu koordinatore
E-pasts: iveta.ozola@es2015.lv
Mob: +371 25645674
Tālr: +371 67011798