Medijiem

Oficiālais video un foto serviss

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē raidorganizācija ir Latvijas Televīzija (LTV), kas nodrošina akreditētajiem medijiem audiovizuālos materiālus no neformālajām ministru sanāksmēm un citiem augsta līmeņa prezidentūras pasākumiem Latvijā.

LTV nodrošina audiovizuālos materiālus no šādiem pasākumu elementiem:

  • ministru ierašanās un viņu paziņojumi;
  • Tour de Table pirms sanāksmēm;
  • kopbildes uzņemšana;
  • preses konferences.

Aprīkojums, ko mediju centrā nodrošina akreditētajām raidorganizācijām:

Mediju kabīnes aprīkojums:

  • LAN piekļuves punkti;
  • CCTV monitors;
  • UPS 230V aizsargātas elektrotīkla kontaktligzdas;
  • interneta savienojums ar tīklu, kurā pieejamas oficiālās raidorganizācijas nodrošinātās audio un video tiešraides (oriģinālvalodā un tulkojumā);
  • 6 kabīnes ir aprīkotas ar ISDN līnijām.

Pasākumu norises vietā ir pieejamas 3 LTV live stand-up pozīcijas, no kurām var pārraidīt ziņas televīzijas tiešraidē. Tās ir aprīkotas ar kameru pieslēgumu vietām, gaismām, telefonu līnijām. Šis ir maksas pakalpojums, plašāka informācija pieejama cenu lapā.

LTV piedāvā videomateriālus gan HD, gan SD kvalitātē.

Blakus mediju centram ir pieejams ierobežots autostāvvietu skaits SNG/Uplink transportlīdzekļiem, tāpēc tās piešķirs tiem, kas būs pieteikušies pirmie. Katra stāvvieta ir aprīkota ar 32A vienfāzes elektrosavienojumu un savienota ar LTV starptautisko TV centrāli (Master Control Room).

Visa veida mediju aprīkojuma (mediju kabīņu, live stand-up pozīciju un autostāvvietu SNG/Uplink transportlīdzekļiem) rezervāciju veic LTV.

Oficiālais prezidentūras fotogrāfs

Oficiālās fotogrāfijas no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pasākumiem nodrošina fotostudija F64. Tā dokumentē visus galvenos prezidentūras pasākumus, kas notiek Latvijā, ieskaitot neformālās ministru sanāksmes un citas augsta līmeņa tikšanās.

Augsta līmeņa pasākumu laikā oficiālais fotogrāfs ir pieejams mediju centrā.

Audiovizuālo materiālu datu bāze

Latvijas prezidentūras audiovizuālo materiālu datu bāzē pieejami fotoattēli drukas kvalitātē un video materiāli HD un SD izšķirtspējā.

Mediju pārstāvjiem, lai piekļūtu glabātuvei, jānorāda darba e-pasta adrese un jāapstiprina automātiskais paziņojums, kas nosūtīts uz norādīto e-pastu.

Visus attēlus un video failus var lejupielādēt un lietot bez maksas ar nosacījumu, ka tiek lietota atsauce EU2015.LV.

 Lai uzzinātu vairāk, skatiet praktisko informāciju mediju pārstāvjiem (angļu valodā).

Sazināties
Harijs Lavkinaitis
Prezidentūras oficiālā video servisa pārstāvis
+371 29377808
Vizma Tinte
Prezidentūras oficiālā foto servisa pārstāve
+371 26406598