Ziņas

#domasspēks Bulgārijā aicina valsts darbiniekus rādīt piemēru

2015. gads 25. jūnijs

Īsfilmu projekta #domasspēks jaunākajā epizodē bulgāru aktieris Ivailo Zaharijevs (Ivaylo Zahariev) ar politiķa un dzejnieka Raiņa vārdiem aicina valsts darbiniekus rādīt sabiedrībai piemēru, domājot neatkarīgi un rīkojoties atbildīgi.

Ivailo Zaharijevs popularitāti Bulgārijā un aiz tās robežām ieguvis ar galveno lomu televīzijas seriālā Pod Prikritie/Undercover, kas uzņemts pēc Martina Skorsēzes oskarotās filmas Atkritēji (The Departed) motīviem. Taču dzimtenē viņš pazīstams arī kā neatkarīgs teātra aktieris, aktīvs pilsoņu tiesību un kristīgo vērtību aizstāvis.

Ivailo īpaši rūpējas par informācijas un kultūras pieejamību nedzirdīgajiem – tekoši runā zīmju valodā, strādā kopā ar kurliem aktieriem teātrī Mim Art un Bulgārijas sabiedriskajā televīzijā ir uzsācis kampaņu, lai nodrošinātu kinofilmu un seriālu subtitrēšanu. Kā brīvprātīgais viņš palīdz narkomānu atveseļošanas programmā Exit. Intervijā projektam #domasspēks viņš uzsver, ka arī ar savu aktiermākslu mēģina darīt labu sabiedrībai.

BULGARIJA-2
Ivailo Zaharijevs (Ivaylo Zahariev). Foto: Jura Podnieka studija

Projekta 26.epizodē Ivailo Zaharijevs un latviešu mūziķis Goran Gora lasa fragmentus no Raiņa dzejoļa Novēlējumi valsts darbiniekam. Tajā Rainis uzsver, ka valsts darbinieka pienākums ir strādāt visas sabiedrības labā, rādīt piemēru ar saprātīgu un taisnīgu rīcību, kā arī savos uzskatos neietekmēties no dažādām “mantkārīgām kliķēm”.

Šis dzejolis spilgti atklāj ideālus, ar kādiem Rainis iesaistījās Latvijas politiskajā dzīvē. Jaunībā viņš aktīvi darbojās sociāldemokrātiskajā kustībā, iestājās par sociālo un dzimumu līdztiesību, pēc Latvijas neatkarības nodibināšanas bija Saeimas deputāts un izglītības ministrs. Tomēr ar laiku dzejnieks vīlās Latvijas politiskajā vidē, kas, viņaprāt, pievērsās neauglīgām diskusijām un piezemētiem veikalnieciskiem darījumiem.

#domasspēks (angliski #mindpower) ir Raiņa un Aspazijas 150.gadadienai veltīts projekts, kurā 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Projekts ir iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā.

Īsfilmas skatāmas Latvijas prezidentūras oficiālajā Youtube kanālā un projekta Facebook lapā.

Sazināties
Linda Jākobsone
Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja