Z. Kalniņa-Lukaševica uzsver, ka tuvināšanās ES jeb Eiropas integrācijas process mudina paātrināt nepieciešamās reformas, lai nostiprinātu likuma varu, tostarp, veidotu uzticamas tiesībsargājošās iestādes un cīnītos pret korupciju, attīstītu ekonomiku un veicinātu sabiedrības integrāciju. Vienlaikus tuvināšanās ES veicina stabilitāti un drošību Eiropā kopumā, mazinot konfliktu iespējamību, kā arī apkarojot nelegālo migrāciju un organizēto noziedzību.
Piedaloties debatēs Padomes vārdā, parlamentārā sekretāre pozitīvi vērtē Melnkalnes sasniegto un pauž gatavību Latvijas prezidentūras laikā turpināt jaunu ES pievienošanās sarunu sadaļu atvēršanu. Padome atzinīgi vērtē bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas veikto likumu tuvināšanas jomā ES, vienlaikus uzsverot nepieciešamību pēc politiskās gribas reformu īstenošanā. Iestāšanās sarunas ar Serbiju ir formāli sāktas 2014. gada janvārī, tomēr, lai tiktu atvērtas pirmās sarunu sadaļas, nepieciešama tālāka virzība dialogā par attiecību normalizāciju ar Kosovu. ES drīzumā plāno noslēgt Stabilizācijas un asociācijas nolīgumu ar Kosovu.
Diskusiju Parlaments rīko pirms trešdienas balsojuma par rezolūcijām, kurās vērtēta četru Rietumbalkānu valstu Eiropas integrācijas progress pēdējā gada laikā. Eiropas Komisija katru gadu sagatavo progresa ziņojumus par ES kandidātvalstīm un potenciālajām kandidātvalstīm, ko apspriež gan ES Padome, gan Eiropas Parlaments.
Eiropas Parlaments ik mēnesi sanāk četru dienu ilgā plenārsesijā (no pirmdienas līdz ceturtdienai) Strasbūrā. Reizi mēnesī papildus vienas dienas sesijas tiek rīkotas arī Briselē.