Ziņas

Diskutē par nacionālo arhīvu uzdevumiem Eiropas digitālajā dienaskārtībā

Foto: EU2015.LV
2015. gads 19. jūnijs

19. – 20.jūnijā Eiropas Nacionālo arhīvu vadītāju padome un Eiropas arhīvu grupas pārstāvji tiekas, lai diskutētu par vienu no trim galvenajām Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātēm – Digitālā Eiropa.

Konferences pirmajā dienā eksperti apsprieda iespējas un izaicinājumus, ko arhīviem sniedz Eiropas Digitālā dienaskārtība. Galvenās diskusiju tēmas bija atvērtie dati, informācijas atkārtota izmantošana un lielie dati (big data). Par šiem jautājumiem pieredzē dalījās Francijas, Lielbritānijas, Beļģijas un Zviedrijas arhīvu eksperti.

Kā atzina speciālisti, viens no lielākajiem izaicinājumiem ir līdzsvarot sabiedrības intereses saistībā ar personas datu aizsardzību un autortiesībām, publicējot tiešsaistē digitalizētos arhīvu materiālus

Joprojām turpinās diskusijas par topošo Personas datu aizsardzības regulu un tās pielietojumu arhīvos. Latvijas autortiesību eksperts Rihards Gulbis sanāksmē skaidroja tendences un plānotās izmaiņas Eiropas autortiesību normatīvajos aktos, bet Eiropas arhīvu grupas līdzpriekšsēdētājs Hosē Kirpsa (Josée Kirps) ziņoja par 20.maijā notikušo arhīvu pārstāvju tikšanos ar Eiropas Komisijas Autortiesību nodaļu (Copyright Unit of the Commission (DG CONNECT)).

Sanāksmes otrajā dienā 20.jūnijā plānota apaļā galda diskusija par arhīvu ieguldījumu tautsaimniecības attīstībā un iespējām to izmērīt, kā arī tiks apspriests Latvijas Nacionālā arhīva sagatavotā arhīvu statistikas standarta projekts.

31. Eiropas Nacionālo arhīvu vadītāju padomes konference un 18.Eiropas arhīvu grupas sanāksme notiek Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkā.

Sazināties
Sintija Lase
Nozares komunikācijas eksperte