Apmainoties viedokļiem par ES kā lielākā palīdzības sniedzēja atbalstu attīstības valstīm šo mērķu sasniegšanā, Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka tieša palīdzības sniegšana ir tikai neliela daļa no ES ieguldījuma šo valstu izaugsmes veicināšanā. ES jau tagad ir atvērtākais tirgus iepretim jaunattīstības valstīm, kā arī sniedz savu ekspertīzi tehnoloģiju un inovatīvu risinājumu jomā, tādējādi veicinot ilgtspējīgu ekonomisko izaugsmi.
Ņemot vērā, ka jaunie mērķi vides, ekonomiskajā un sociālajā jomā attieksies uz visām pasaules valstīm, dalībvalstis uzsvēra, ka arī ES līmenī būs jāveic virkne reformu, lai nodrošinātu to sasniegšanu.
2015. gadā noslēdzas ANO Tūkstošgades attīstības mērķu termiņš un šogad ANO dalībvalstīm jāvienojas par jauniem ilgtspējīgas attīstības mērķiem, kas tiks apstiprināti ANO samita laikā šī gada septembrī. Lai vienotos par jauno mērķu finansēšanu un ieviešanu, vienlaikus notiek gatavošanās 3. Starptautiskajai attīstības finansējuma konferencei, kas norisināsies šī gada jūlijā Adisabebā, Etiopijā. Abi procesi ir cieši saistīti arī ar gatavošanos šī gada decembrī Parīzē plānotajai ANO klimata pārmaiņu konferencei.