Vijolniece Baiba Skride, kuras vijoļspēli kritiķi salīdzina ar dabas balsi, ir viena no pasaulē pazīstamākajām latviešu mūziķēm. Šobrīd viņa dzīvo Vācijas pilsētā Hamburgā un regulāri iepriecina klausītājus visā pasaulē. Koncerts kopā ar Normunda Šnē vadīto kamerorķestri notiks 9.martā Hamburgas koncertzālē Laeiszhalle, un tajā Baiba Skride izpildīs Pētera Vaska vijoļkoncertu Tālā gaisma (Distant Light). Šis 1997.gadā radītais vijoļkoncerts ir viens no pasaulē biežāk atskaņotajiem latviešu mūzikas darbiem. Koncertu Hamburgā ar savu klātbūtni pagodinās pats komponists.
Vakara programmā arī citu Baltijas komponistu skaņumāksla: lietuvietes Justes Janulītes, igauņa Erki Svena Tīra un latvieša Oskara Herliņa kompozīcijas, kā arī Mocarta un Mendelszona skaņdarbi.
Savukārt koncertā 14.martā Minhenes rezidences Herkulesa zālē Baibas Skrides izcilais sniegums būs dzirdams Ludviga van Bēthovena slavenajā Vijoļkoncertā. Līdzās tam programmā skanēs arī Pētera Vaska opuss stīgu orķestrim Musica dolorosa, kā arī klasiķu Mocarta un Haidna simfonijas.
“Latvijas prezidentūras laikā vēlamies pasaulei prezentēt mūsu mākslas un mūzikas, tostarp instrumentālās mūzikas, izcilību un laikmetīgumu. Esmu pārliecināta, ka vijolnieces Baibas Skrides un kamerorķestra Sinfonietta Rīga koncerti Vācijā būs spilgts apliecinājums Latvijas izpildītājmākslas tradīcijām,” uzsver Latvijas prezidentūras ES Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas vadītāja Selga Laizāne.
Kopš uzvaras prestižajā Karalienes Elizabetes mūzikas konkursā Briselē 2001.gadā Baiba Skride uzstājusies ar pasaulslaveniem orķestriem kā Berlīnes filharmoniķi, Bostonas simfoniskais orķestris, Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, Leipcigas Gewandahaus orķestris un Londonas Philharmonia orķestris. Starp diriģentiem, ar kuriem Baiba Skride sadarbojas, ir Šarls Dituā, Tjerī Fišers, Pāvo Jervi, Nēme Jervi, Andris Nelsons, Kirils Petrenko un citi. Baiba arī sniedz kamermūzikas koncertus kopā ar savu māsu pianisti Laumu Skridi.
Baibas Skrides un Sinfonietta Rīga koncerti iekļauti Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā. To veido apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.