Ziņas

Latvijas prezidentūra ES Padomē rīko konferenci par ES un Centrālāzijas sadarbību

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. Foto: Eiropas Savienības Drošības pētījumu institūts
2015. gads 28. janvāris

30. janvārī Briselē Latvijas prezidentūra ES Padomē sadarbībā ar Eiropas Politikas institūtu Berlīnē un ES Drošības studiju institūtu Parīzē organizē konferenci „ES un Centrālāzijas sadarbība: esošā situācija, gūtās mācības un turpmākā perspektīva” (EU and Central Asia Cooperation: Reality Checks, Lessons Learned and Ways Ahead).

Konferences tēma atspoguļo vienu no Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritārajiem virzieniem - sekmēt ciešāku ES un Centrālāzijas reģiona valstu sadarbību.

Latvijas prezidentūras rīkotā konference ir ieguldījums plašākā ES un Centrālāzijas valstu diskusijā par sadarbības prioritātēm, ņemot vērā mainīgo ģeopolitisko vidi, kā arī kopējās intereses un Centrālāzijas valstu aktuālās vajadzības. Konference notiek laikā, kad ES Padomē ir uzsākts ES Stratēģijas Centrālāzijai pārskatīšanas process, kas noslēgsies Latvijas prezidentūras ES Padomē beigās.

Konferenci atklās Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs un Eiropas Ārējā darbības dienesta ģenerālsekretāra vietniece Helga Šmite (Helga Schmid). Konferencē piedalīsies ES dalībvalstu valdību un Centrālāzijas valstu vēstniecību Briselē pārstāvji, starptautisko organizāciju, kā arī vairāku plaši pazīstamu Eiropas, ASV un Centrālāzijas reģiona pētniecības institūtu eksperti un akadēmisko aprindu darbinieki.

Sazināties
Jānis Bērziņš
Preses sekretārs