Ministrs uzsvēra „Latvija augsti novērtē iepriekšējo prezidentūru un Parlamenta līdzšinējo ieguldījumu vides politikas veidošanā Eiropas Savienībā. Tāpēc savas prezidentūras laikā plānojam strādāt ciešā sadarbībā ar Parlamentu, lai rastu kopīgus risinājumus, atbildot uz aktuālajiem izaicinājumiem vides aizsardzības jomā”.
Latvijas prezidentūra plānojusi aktīvi strādāt gan Eiropas Savienības līmenī, gan arī starptautisku jautājumu risināšanā.
“Par savām prioritātēm ES līmenī vides jomā Latvijas prezidentūra ir izvirzījusi vairākus šobrīd būtiskus un dienaskārtībā esošus jautājumus – klimata politiku, gaisa kvalitātes uzlabošanu, resursu efektivitāti un bioloģisko daudzveidību”, atzīmēja ministrs
ES līmenī viena no prioritātēm būs darbs pie ES emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas darbības uzlabošanas. Latvijas prezidentūras mērķis ir panākt vienošanos abu likumdevēju starpā par lēmuma projektu, ar ko izveidotu emisiju kvotu tirgus stabilitātes rezervi.
“Par prioritāru izvirzīts arī jautājums par gaisa kvalitātes uzlabošanu ES. Gaisa piesārņojums joprojām ir galvenais vides faktors, kas saistāms ar novēršamu saslimstību un priekšlaicīgu mirstību Eiropā. Tāpēc turpināsim darbu pie Tīra gaisa programmas Eiropai, it īpaši attiecībā uz gaisa piesārņojuma samazināšanu no vidējas jaudas sadedzināšanas iekārtām”.
Latvijas prezidentūra plānojusi pievērst īpašu uzmanību resursu efektivitātes veicināšanai un pārejai uz aprites ekonomiku. Šis ekonomikas modelis ne tikai palīdzētu taupīt dabas resursus un mazināt kaitējumu videi, bet arī veicinātu izaugsmi un nodarbinātību. Ministrs pauda pārliecību, ka Digitāla Eiropa, kas ir viena no Latvijas prezidentūras vispārējām prioritātēm, ir cieši saistīta ar resursu efektīvu izmantošanu.
Tāpat Latvijas prezidentūra veicinās diskusijas par izaicinājumiem bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā saistībā ar atjaunojamo energoresursu plašāku izmantošanu. Šis būs galvenais dienas kārtības jautājums neformālajā vides un enerģētikas ministru kopējā sanāksmē, kas notiks šī gada aprīlī, Rīgā.
Savukārt starptautiskā līmenī par prioritāti izvirzīta sekmīga ES un tās dalībvalstu viedokļa pārstāvēšana starptautiskajās sarunās ceļā uz jaunas, visaptverošas vienošanās panākšanu klimata pārmaiņu ierobežošanai 2015.gada nogalē Parīzē.
Vienlaikus šis gads būs nozīmīgs starptautiskās ilgtspējīgas attīstības dienaskārtības veidošanā. Tāpēc marta ES Vides padomē plānotas diskusijas par vides dimensijas integrāciju procesos pēc 2015. gada.