Ziņas

Iekšlietu nozares pēdējā prezidentūras pasākumā Eiropas Noziedzības novēršanas tīkla karogu nodos Luksemburgai

© European Union
2015. gads 27. jūnijs

Pirmdien, 29.jūnijā, un otrdien, 30.jūnijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā, notiks Eiropas Noziedzības novēršanas tīkla (EUCPN) otrā valdes sēde, kas ir pēdējais iekšlietu nozares pasākums Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā Latvijā un kura noslēgumā EUCPN karogs svinīgā ceremonijā tiks nodots Luksemburgai kā nākamajai prezidējošai valstij.

Valdes sēdi apmeklēs augsta līmeņa amatpersonas no ES dalībvalstīm, kuras ir atbildīgas par noziedzības prevencijas jautājumu koordinēšanu un informācijas izplatīšanu savās dalībvalstīs.

Valdes sēdē plānots turpināt diskusijas par EUCPN 2016.-2020.gada ilgtermiņa stratēģijas projektu un tajā izvirzītajiem mērķiem. Sēdes dalībnieki pārrunās jautājumus, kas saistīti ar organizēto noziedzību un atbalsta sniegšanu Eiropas institūcijām cīņā ar organizēto noziedzību. Tāpat valdes sēdē Latvijas Valsts policijas pārstāvis iepazīstinās klātesošos ar Latvijas pieredzi par līdzdalību starptautiskā projektā, kurā apkopota citu valstu labā prakse izmeklēšanas gaitas vienkāršošanā. Projekta mērķis ir rast iespējamos risinājumus resursu un laika patēriņa mazināšanai noziegumu izmeklēšanas procesā un tam, lai līdzekļi galvenokārt tiktu virzīti smagu noziegumu izmeklēšanai un prevencijai. Klātesošie tiks iepazīstināti arī ar Beļģijā īstenoto projektu drošības garantēšanā bērniem.

EUCPN pirmajā valdes sēdē šā gada 3.-4.martā Eiropas Noziedzības novēršanas tīkla eksperti dalījās pieredzē atkārtotas viktimizācijas (atkārtota ciešanu nodarīšana noziegumā cietušai personai) novēršanā.

Pavisam iekšlietu nozarē Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā Latvijā norisinājušies divdesmit pasākumi.

Sazināties
Gunta Skrebele
Nozares komunikācijas eksperte