Ziņas

Latvijas zemkopības ministrs ANO konferencē runās par pārtikas un lauksaimniecības situāciju pasaulē

Foto: EU2015.LV
2015. gads 05. jūnijs

Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā Romā, Itālijā, no 6. līdz 13.jūnijam norisināsies Apvienoto Nāciju Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas (ANO FAO) konferences 39.sesija. Vispārējās debatēs 8.jūnijā Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pārstāvēs Eiropas Savienību un paudīs kopējo ES un tās dalībvalstu nostāju.

Konferences laikā organizācijas dalībvalstis lems par FAO Darba un budžeta programmu 2016.-2017.gadam, vēlēs FAO ģenerāldirektoru, diskutēs par pārtikas un lauksaimniecības situāciju pasaulē 2015.gadā, kā arī pārrunās citus organizācijas attīstībai svarīgus jautājumus.

Konferences plenēra sesijas laikā no 8. līdz 10.jūnijam notiks FAO dalībvalstu augsta līmeņa amatpersonu vispārējās debates, kurās apspriedīs FAO ziņojumu par pārtikas un lauksaimniecības stāvokli pasaulē 2015.gadā. Šī gada ziņojums vērsts uz nabadzības un bada mazināšanu lauku reģionos, vērtējot to caur sociālās aizsardzības un ilgtspējīgas lauksaimniecības attīstības prizmu.

ANO FAO mērķis ir nabadzības mazināšana ar lauksaimniecības attīstības sekmēšanu, veicinot veselīgas un drošas pārtikas ražošanu attīstības valstīs un sekmējot dzīves kvalitātes uzlabošanos nabadzīgajos lauku apvidos visā pasaulē.

ANO FAO ir dibināta 1943.gadā Virdžīnijas štatā ASV, savukārt pirmā FAO konference notika 1945.gadā Kvebekā, Kanādā. Kopš 1951.gada FAO mītne atrodas Romā, Itālijā. Pašlaik FAO ir 194 dalībvalstis, viena dalīborganizācija (ES) un divi asociētie dalībnieki. Latvija par FAO dalībvalsti kļuva 1991.gadā.

Sazināties
Kristīne Rīna
Nozares komunikācijas eksperte