Sanāksmē izvērtēs ūdeņu aizsardzības un apsaimniekošanas politikas īstenošanu ES dalībvalstīs. Tāpat tiks diskutēts kā, saglabājot augstas vides prasības, veicināt tādu tautsaimniecības attīstību, kuras pamatā ir jūras, tās piekrastes un citu dabas resursu ilgtspējīga izmantošana.
Kopš 2012.gada, kad Eiropas Komisija (EK) publicēja konceptuālu plānu ES ūdens resursu aizsardzībai (Water Blueprint), akcents ir uz esošo tiesību aktu labāku īstenošanu, kā arī dalībvalstu izstrādāto ūdeņu stāvokļa uzlabošanas plānu un programmu kvalitatīvu papildināšanu un izpildi.
Tāpēc sanāksmē notiks diskusijas par jūras un iekšējo ūdeņu stāvokļa uzlabošanas plāna 2016.-2021.gadam izstrādes gaitu. Pasākuma laikā diskutēs arī par svarīgākajiem darbiem, lai nodrošinātu dalībvalstu saskaņotu rīcību izvirzīto mērķu sasniegšanai. Tāpat sanāksmes dalībnieki pārrunās starptautiskās sadarbības aspektus iekšējo un jūras ūdeņu jomā. Šis jautājums ir būtisks, jo ES dalībvalstis katra pati par sevi nevar atrisināt globālas problēmas, kā, piemēram, atkritumu nonākšana, uzkrāšanās un pārvietošanās jūras ūdeņos.
Sanāksmē piedalīsies 28 ES dalībvalstu ūdens un jūras direktori, ES kandidātvalstu, Šveices un Norvēģijas pārstāvji, EK, kā arī Eiropas Vides aģentūras, un reģionālo jūru konvenciju* sekretariātu pārstāvji.
*Barselonas konvencija Vidusjūrai, Helsinku konvencija Baltijas jūrai, OSPAR konvencija Ziemeļjūrai
Papildu informācija
Pirmā ES neformālā ūdens sektora atbildīgo amatpersonu sanāksme, t.i., ūdens direktoru sanāksme, notika pirms vairāk nekā 20 gadiem Luksemburgas prezidentūras ES Padomē laikā. Tās mērķis bija apzināt efektīvākos instrumentus un pasākumus, lai visās ES dalībvalstīm efektīvi tiktu īstenota ES ūdens politiku.
Tā kā šis formāts tika atzīts par efektīvu, pēc šādas pieejas tika izveidotas arī citas, piemēram, lauksaimniecības, dabas un klimata direktoru sanāksmes.
2009.gadā Ūdens direktoriem sanāksmēs pievienojās Jūras direktori, jo bija jāuzsāk ES Jūras Stratēģijas direktīvas īstenošana.