Sanāksmē ministri diskutēja par Eiropas sadarbību izglītībā un apmācībā (ET2020) – analizēti tās līdzšinējie sasniegumi un turpmākā attīstība, gatavojot ET2020 Vidusposma izvērtējumu.
ET2020 ir Eiropas līmeņa sadarbības ietvars, kas palīdz dalībvalstīm modernizēt to izglītības un apmācības sistēmas, šādi sniedzot artavu kopējās Eiropas izaugsmes stratēģijas Europe 2020 mērķiem.
Kā norādīja Mārīte Seile: “Šodienas absolventi saskaras ar skarbu realitāti – digitālā revolūcija atstāj arvien lielāku iespaidu uz ekonomiku, un mums jāgādā, lai izglītība spētu nodrošināt atbilstošu prasmju apguvi sākot jau no pirmajiem skološanās gadiem. Lai nu kā, darba tirgus nav vienīgais izglītības mērķis. Izglītība spēlē nozīmīgu lomu saliedētas un ilgtspējīgas sabiedrības radīšanā, kā arī sagatavojot pilsoņus nezināmajam. Tā nodrošina kultūras un pilsonisko vērtību nodošanu nākamajām paaudzēm.”
Ministri diskutēja arī par veidiem, kā dalībvalstīs praktiski veicināt jauniešu politisko līdzdalību Eiropas demokrātiskajā dzīvē.
Tāpat ministri apmainījās viedokļiem par nākamajiem soļiem, kas būtu sperami pēc Parīzē martā noturētās ministru sanāksmes, kurā tika parakstīta deklarācija, kas akcentē izglītības un jaunatnes sektora lomu radikalizācijas izskaušanā un Eiropas kopējo vērtību veicināšanā.
Sporta jomai veltītajā sanāksmes daļā ministri pieņēma padomes secinājumus par to, kā pēc iespējas palielināt tautas sporta nozīmi caurviju prasmju attīstīšanā, īpaši jauniešu vidū.
“Tautas sports attīsta personību, veicinot tādu prasmju izkopšanu kā kritiskā domāšana un māka risināt problēmas. Tas sniedz ievērojamu ieguvumu, lai arī neprasa lielas investīcijas vai īpašu fizisko sagatavotību," norādīja M.Seile.
Šie secinājumi izvērtē, kā brīvprātīgas fiziskās aktivitātes kā daļa no neformāla un ikdienēja mācību procesa palīdz jauniešiem iegūt prasmes un kompetences, kas papildina viņu formālo izglītību un uzlabo izredzes darba tirgū.
Preses konference pēc sanāksmes: