"Enerģētiskās savienības izveide ir vēl viens solis pretī Eiropas enerģētiskajai neatkarībai," norādīja parlamentārā sekretāre. Z. Kalniņa-Lukaševica arī uzsvēra Enerģētikas savienības izveides nozīmi un pauda gandarījumu, ka 6. februāra Rīgas enerģētikas konferences rezultāti ir atspoguļoti Eiropas Enerģētikas Savienības stratēģijā - tostarp attiecībā uz patērētāju interesēm un reģionālās sadarbības nozīmi.
Atbildot uz deputātu jautājumiem par situāciju Ukrainā, parlamentārā sekretāre atzīmēja, ka Eiropadomes diskusijām jāsniedz visaptverošas vadlīnijas par tālāko ES rīcību. Tai jābūt vērstai uz ilgtspējīgu politisku risinājumu, kura centrā ir Ukrainas neatkarība un suverenitāte. Vienlaikus ES nepieciešams sniegt atbalstu Ukrainas ekonomiskās situācijas uzlabošanai un nepieciešamo reformu īstenošanai.
Z. Kalniņa-Lukaševica debatēs akcentēja, ka Eiropadomes vadlīnijas dos būtisku ieguldījumu Rīgā paredzētā Austrumu partnerības samita sagatavošanā. Tā laikā tiks ieskicēta Austrumu partnerības nākotnes attīstības vīzija.
Runājot par ikgadējo ekonomikas un fiskālās politikas koordinācijas ciklu ES jeb tā dēvēto Eiropas semestri, Z. Kalniņa-Lukaševica apliecināja Latvijas prezidentūras apņemšanos nodrošināt tā efektīvu norisi. Latvijas prezidentūra arī ir gatava strādāt pie tā, lai ES izaugsmei ļoti nepieciešamais tiesību akts par Stratēģisko Investīciju Fondu tiktu pilnībā pieņemts jau jūnijā.
Eiropas Parlaments ik mēnesi sanāk četru dienu ilgā plenārsesijā (no pirmdienas līdz ceturtdienai) Strasbūrā. Reizi mēnesī papildus vienas dienas sesijas tiek rīkotas arī Briselē.