Ziņas

ES Jaunatnes konference pievērsīsies jauniešu politiskās līdzdalības veicināšanai

© EAPYF2015
2015. gads 23. februāris

Četru dienu garumā Eiropas Savienības (ES) Jaunatnes konferencē Rīgā plecu pie pleca darbosies ap 260 jauniešu un jaunatnes politikas veidotāju, rodot risinājumus plašākai jauniešu līdzdalībai politiskajos procesos. 

Latvijas prezidentūras laikā no 23. līdz 26.martam notiekošās ES Jaunatnes konferences fokusā ir viena no trio-prezidentūras (Itālija – Latvija – Luksemburga) jaunatnes jomas prioritātēm – jauniešu līdzdalība Eiropas demokrātiskajos procesos.

“Jauniešu enerģijai, entuziasmam un radošumam piemīt varens spēks, kas var sniegt ievērojamu artavu Eiropas izaugsmei. Tomēr aizvadītajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalījās tikai 28% no balsstiesīgajiem jauniešiem. Šis ir īstais brīdis, kad mobilizēt valsts un privātā sektora, kā arī nevalstisko organizāciju spēkus ar mērķi bruģēt ceļu jauniešu politiskajai līdzdalībai, un es ar interesi gaidīšu konferences rezultātus. Jauniešu iespējošana politiskajiem un lēmumu pieņemšanas procesiem ir ieguldījums demokrātijā kopumā, un ir nepieciešams mazināt jebkāda veida – formālas vai neformālas – barjeras jauniešu līdzdalībai,” norādīja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Konferences plenārsesijā aicināti piedalīties eksperti no Lielbritānijas, Vācijas un citām valstīm. Pasākuma laikā izstrādātās rekomendācijas plānots nodot ES Jaunatnes lietu ministru rīcībā Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta padomē šī gada 18.maijā.

Piecus mēnešus pirms konferences jaunieši un jaunatnes politikas veidotāji visās ES dalībvalstīs tika aicināti uz izvērstām sarunām, sauktām par Strukturēto Dialogu. Šo sarunu laikā tika izvērtēts ES Darba plāns jaunatnes jomai Itālijas, Latvijas un Luksemburgas prezidentūru laikā, tā īstenošana un turpmākās prioritātes Eiropas līmeņa sadarbībai jaunatnes jomā.

Pētījumi ir uzrādījuši dažādas barjeras jauniešu līdzdalībai politiskajos procesos, tostarp, atbilstoša tiesiska regulējuma un pilsoniskās izglītības iztrūkumu, politiķu nevēlēšanos un nespēju iesaistīt jaunus cilvēkus politiskajos procesos, neticību un neieinteresētību politikā, līdzdalības kultūras trūkumu izglītības iestādēs, nepietiekamu sadarbību starp iesaistītajām pusēm, kā arī nepietiekamus finanšu līdzekļus.

Politiskā līdzdalība ir viena no Latvijas prezidentūras ES Padomē jaunatnes jomas prioritātēm. Konferenci organizē jaunatnes jomas politikas veidotājs Latvijā – Izglītības un zinātnes ministrija. Lai piedalītos konferencē, mediji ir aicināti akreditēties Latvijas prezidentūras mājas lapā. Jautājumiem saistībā ar akreditāciju: mediaaccreditation@es2015.lv

Sekojiet ES Jaunatnes konferencei tās Facebook lapā

Sazināties
Ieva Nora Fīrere
Nozares komunikācijas eksperte