Ziņas

Jūnija Eiropadome - nozīmīgs solis turpmākajai ES Kopējās drošības un aizsardzības politikai

Aizsardzības ministru neformālā sanāksme Rīgā. Foto: EU2015.LV
2015. gads 18. februāris

18.februārī ES aizsardzības ministru neformālās sanāksmes laikā 28 dalībvalstu aizsardzības ministri vienojās, ka valstu un valdību vadītājiem jūnija Eiropadomē, kas būs veltīta diskusijai par aizsardzību, būtiski pārrunāt stratēģiskos drošības izaicinājumus un diskutēt par ES atbildi uz tiem.

ES aizsardzības ministri secināja, ka pēdējā laika notikumi ES kaimiņu reģionos pierāda, ka hibrīddraudi ir visas ES problēma un uzsvēra, ka jūnija diskusijā būtu svarīgi, lai tiek doti tālāki uzdevumi šīs problēmas risināšanai.

“Sanāksmes laikā pārrunājām gatavošanos jūnijā gaidāmajai Eiropadomes diskusijai, kas būs būtisks atskaites punkts tālākajai ES Kopējās drošības un aizsardzības politikas attīstībai,” skaidroja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

ES aizsardzības ministru neformālā sanāksme veltīta tādiem jautājumiem kā gaidāmā Eiropadomes diskusija par aizsardzību, ES cīņa pret hibrīddraudiem, stratēģiskā komunikācija, kā arī ES ātrās reaģēšanas spējas.

Jau iepriekš ziņots, ka no 18. līdz 19. februārim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinās ES aizsardzības ministru neformālā sanāksme, kurā notiek gatavošanās 2015. gada jūnija Eiropadomes diskusijai par aizsardzību, kas ir būtiskākais aizsardzības jomas notikums Latvijas prezidentūras laikā.

Sanāksmē piedalās 28 ES dalībvalstu ministri, ES Augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Federika Mogerīni, ES operāciju komandieri un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Vairāk fotogrāfiju.

Sazināties
Anete Gnēze
Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente
+371 67335093
+371 26474087