Īpaša uzmanība tika pievērsta tam, kā nodrošināt iespējami efektīvāku un lietderīgāku ES kopējo reakciju uz aktuālām krīzēm, piemēram, Ukrainā un Sīrijā, kā arī uz Ebolas epidēmiju.
Parlamentārā sekretāre apliecināja, ka ES un tās dalībvalstis joprojām ir gatavas sniegt palīdzību visām Sīrijas krīzes laikā pārvietotajām personām, kā arī kaimiņvalstu kopienām, kas uzņem Sīrijas bēgļus.
Jautājumā par Ebolas epidēmiju Z. Kalniņa-Lukaševica pauda, ka ES turpinās sniegt humāno palīdzību, vienlaikus rosinot analizēt krīzes ilgtermiņa ietekmi un veicinot tālāko rīcību un nepieciešamos atjaunošanas pasākumus seku likvidēšanai.
Attiecībā uz Ukrainu prezidentūra meklēs iespējas nodrošināt visu konflikta ietekmēto iedzīvotāju vajadzības pēc humānās palīdzības. Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka noturības attīstīšana, lai elastīgi reaģētu uz krīzēm, joprojām būs aktuāls jautājums Padomes darbakārtībā, jo prezidentūra ir atzīmējusi, cik būtiski ir saistīt humāno palīdzību ar attīstības politiku. Šī ir viena no svarīgākajām tēmām, ko apspriedīs, Eiropas Savienībai gatavojoties nākamā gada Pasaules Humānās palīdzības samitam (World Humanitarian Summit).
Eiropas Parlamentā DEVE komiteja ir atbildīga par attīstības sadarbības un humānās palīdzības jautājumiem.