Ziņas

Rīgā būs apskatāmi eleganti vēsturiskie automobiļi no Itālijas

Publicitātes foto
2015. gads 25. jūnijs

Piektdien, 26.jūnijā, ap plkst.13:30 Rīgas Rātslaukumā ieradīsies seno automašīnu brauciena Amber Trophy dalībnieki ar divdesmit elegantiem itāļu, vācu un angļu automobiļiem.

Starts seno spēkratu braucienam ar foto orientēšanās elementiem Amber Trophy tika dots 21.jūnijā gleznainajā Venēcijā. Brauciena Amber Trophy maršruts ved pa seno dzintara ceļu, kas reiz savienoja Baltijas jūras piekrasti un Romas impēriju. Kopumā dalībniekiem sešu dienu laikā jāpievar 2200 kilometru, šķērsojot Austriju, Čehiju, Poliju un Lietuvu, lai nonāktu brauciena galamērķī – Rīgā.

Latvijas galvaspilsētā ieradīsies kopumā 20 vēsturiskie automobiļi, kas ražoti no 1950. līdz 1970.gadam. Rīgas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja apskatīt sportisko Alfa Romeo 2000 Touring Spider, Maserati Marek 3000 SS, Lancia Coupe 1.3 Monte Carlo, eleganto Jaguar XK 150 3.4 DHC un Lancia Flaminia Zagato, kā arī citus ekskluzīvus vēsturiskos automobiļus. Automobiļi Rātslaukumā būs apskatāmi no plkst.13:30 līdz 15:00.

Brauciena dalībnieki Rīgā apmeklēs pilsētas ievērojamākos apskates objektus un vairākus kultūras pasākumus, tai skaitā 8.Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus, kas vienlaicīgi ir arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas noslēguma pasākums.

Braucienu Amber Trophy organizē seno spēkratu entuziasti no Itālijas ar Venēcijas domes atbalstu sadarbībā ar Rīgas Motormuzeju, Latvijas Antīko automobiļu klubu un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu.

Sazināties
Linda Jākobsone
Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja