Ziņas

Ministri stiprinās ES un Centrālāzijas sadarbību augstākās un profesionālās izglītības jomā

Foto: EU2015.LV
2015. gads 25. jūnijs

Rīgā 25.–26.jūnijā notiks pirmā Eiropas Savienības un Centrālāzijas (CĀ) valstu izglītības ministru sanāksme, pulcējot ES dalībvalstu izglītības ministrus un augstākās amatpersonas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Uzbekistānas un ES institūciju pārstāvjus. Ministru sanāksmes mērķis ir vienoties par kopīgām sadarbības prioritātēm augstākajā un profesionālajā izglītībā, kā arī aktivitāšu plānu tuvākajiem diviem gadiem šo prioritāšu īstenošanai.

Sanāksmē, kuru rīko Latvijas prezidentūra kopīgi ar Eiropas Komisiju un Eiropas Ārējās darbības dienestu, uzsvars tiks likts uz pieredzes apmaiņu un savstarpēju labās prakses pārņemšanu. Tās noslēgumā sanāksmes dalībniekus iecerēts iepazīstināt ar Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kā arī profesionālās izglītības kompetenču centriem.

Izglītība, kā apstiprināts arī 22.jūnija ES Ārlietu padomē, ir viena no būtiskākajām ES un CĀ sadarbības jomām. Līdz šim ES un CĀ studentu un mācībspēku apmaiņa, kā arī kopīgi projekti starp izglītības iestādēm abos reģionos norisinās ar Erasmus+ programmas un citu sadarbības mehānismu palīdzību. Sadarbību veicinājusi arī ES finansētā Centrālāzijas Izglītības platforma.

Mediji ir aicināti apmeklēt doorstep intervijas, kuras sniegs Latvijas izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, ES Īpašais pārstāvis Centrālāzijā Peters Burians (Peter Burian) un Eiropas Komisijas Attīstības Ģenerāldirektorāta direktora vietnieks Markus Kornaro (Markus Cornaro). Video un foto iespējas paredzētas arī sanāksmes atklāšanā. Preses konference notiks 26.jūnijā plkst. 13:10. Tajā piedalīsies Latvijas izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile un Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. Jautājumus būs iespējams uzdot arī Centrālāzijas delegāciju vadītājiem.

Latvijas prezidentūras audiovizuālo materiālu datu bāzē pieejami fotoattēli drukas kvalitātē un video materiāli HD un SD izšķirtspējā. Visus attēlus un video failus var lejupielādēt un lietot bez maksas ar nosacījumu, ka tiek lietota atsauce EU2015.LV.

Lūgums ņemt vērā, ka pasākumu var apmeklēt tikai akreditēti mediji. Informācija par akreditāciju ir pieejama prezidentūras mājas lapā. Jautājumu gadījumā par akreditāciju vai mediju centra darbu lūdzam sazināties ar Karīnu Leju (e-pasts: karina.leja@es2015, tel.: 26058258).

Sazināties
Ivars Lasis
Preses sekretārs
Ieva Nora Fīrere
Nozares komunikācijas eksperte