Ziņas

Pārrunā sadarbību ar Austrumu partnerības valstīm robežu pārvaldības jomā

Foto: Iekšlietu ministrija
2015. gads 19. jūnijs

16.-17.jūnijā Latvijas Valsts robežsardze organizēja Austrumu partnerības Integrētās robežu pārvaldības projekta 12.sanāksmi, kurā piedalījās Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Komisijas, kā arī Austrumu partnerības valstu (Armēnijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas, Ukrainas, Azerbaidžānas) robežapsardzības un muitas iestāžu pārstāvji.

Latvijas Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars, atklājot sanāksmi, uzsvēra, ka Latvija ir noteikusi Austrumu partnerību par savas prezidentūras ES Padomē prioritāti un atzinīgi novērtēja Austrumu partnerības dalībvalstu vēlmi ieviest savās valstīs augstākos integrētās robežu pārvaldības standartus. Tāpat N.Gabars pateicās klātesošajiem par jau esošo veikumu un novēlēja spēku un neatlaidību ceļā uz vēl ciešāku sadarbību, kuras mērķis ir pārrobežu noziedzības apkarošana un valstu drošības garantēšana.

Sanāksmē dalībnieki pārrunāja jautājumus saistībā ar situāciju integrētās robežu pārvaldības jomā Austrumu partnerības valstīs, ES dalībvalstu labo praksi sistēmas ieviešanā, dažādu projektu virzības gaitu Austrumu partnerības valstīs, kā arī diskutēja par turpmākajām kopīgajām aktivitātēm, lai sasniegtu izvirzītos mērķus.

Sanāksmes laikā tika organizēta vizīte uz Rīgas pasažieru un tirdzniecības ostām. Vizītes laikā Latvijas Valsts robežsardzes un Muitas amatpersonas iepazīstināja klātesošos ar ostu darbu, kā arī demonstrēja tehnisko aprīkojumu un tā iespējas.

Latvijas Valsts robežsardze kopš 2009.gada aktīvi piedalās Austrumu partnerības projektā „Integrētās robežu pārvaldības sistēmas izveide un attīstība Austrumu partnerības valstīs – Armēnijā, Baltkrievijā, Gruzijā, Moldovā, Ukrainā un Azerbaidžānā".

Sazināties
Gunta Skrebele
Nozares komunikācijas eksperte