Ziņas

„Sinfonietta Rīga” Sanktpēterburgā atskaņos Pētera Vaska mūziku

Sinfonietta Rīga. Publicitātes foto7Diriģents Normunds Šnē. Foto: Jānis Porietis7No kreisās: vijolnieks Marks Buškovs, diriģents Normunds Šnē un komponists Pēteris Vasks. Foto: Jānis Porietis7Vijolnieks Marks Buškovs. Foto: Jānis Porietis7Sinfonietta Rīga. Foto: Jānis Porietis7Sinfonietta Rīga. Foto: Jānis Porietis7Sinfonietta Rīga. Foto: Jānis Porietis7
2015. gads 17. jūnijs

Trešdien, 17.jūnijā, kamerorķestris Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā kopā ar orķestra iemīļoto sadarbības partneri – vijolnieku Marku Buškovu no Beļģijas – starptautiskajā festivālā Muzikālā kolekcija Sanktpēterburgas filharmonijā atskaņos Pētera Vaska, Jozefa Haidna, Fēliksa Mendelszona un Magnusa Lindberga kompozīcijas.

„Uz Sanktpēterburgu braucam kā Latvijas vēstneši, vedot latviešu mūziku – orķestra vizītkarti, tomēr spēlēsim arī citus skaņdarbus no plaša mūzikas spektra. Koncertā visi skaņdarbi ir šedevri: Pētera Vaska Tālā gaisma atklās Sanktpēterburgai spožo vijolnieku Marku Buškovu, savukārt somu komponista Magnusa Lindberga darbs parāda pavisam citu orķestra šķautni. Gods muzicēt tik leģendārā zālē!” tā Normunds Šnē komentē gaidāmo notikumu.

„Vijoļkoncerts Tālā gaisma ir kā Pētera Vaska daiļrades bāka. Tas iegulis mūsu asinīs – katra nots te ir mūsu sabiedrotā,” atklāj Normunds Šnē, kurš Tālo gaismu diriģējis daudzkārt. Tieši šis skaņdarbs orķestrim un diriģentam ļāvis satikt vijolnieku Marku Buškovu – tas noticis pērn Vācijā.

Dzimis Francijā, bet pašlaik par dzīves vietu izvēlējies Beļģiju, Marks Buškovs ir vairāku ievērojamu konkursu finālists un laureāts, tostarp Karalienes Elizabetes konkursa finālists (2012), Monreālas Internacionālās mūzikas balvas ieguvējs (2013), kā arī šosezon debitējis ar Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri Marisa Jansona vadībā. Maijā vijolnieks muzicēja Sinfonietta Rīga sezonas noslēguma koncertā Rīgā.

Šogad starptautiskais festivāls Muzikālā kolekcija svin desmito gadskārtu, un īpašajam notikumam par godu festivālā uzstājas virkne starptautiski pazīstamu mūziķu. Viņu vidū ir Sanktpēterburgas Filharmoniskais orķestris diriģentu Jurija Temirkanova un Vasilija Sinaiska vadībā, pianisti Nikolajs Luganskis un Boriss Berezovskis, čellisti Aleksandrs Kņazevs un Natālija Gūtmane, ērģelnieki Aksels Flirls un Hanss Ole Terss, vijolniece Arabella Šteinbahere un citi izcili mākslinieki.

Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga koncerts Sanktpēterburgā ir iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība.

Sazināties
Linda Jākobsone
Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja