Ziņas

Latvijas prezidentūras noslēguma koncerts Briselē

Maestro Raimonds Pauls5Latvijas Radio bigbends. Foto: Latvijas vēstniecība Beļģijā5Latvijas Radio bigbends. Foto: Latvijas vēstniecība Beļģijā5Latvijas Radio bigbends, pie klavierēm - maestro Raimonds Pauls. Foto: Latvijas vēstniecība Beļģijā5Latvijas Radio bigbends, soliste Kristīne Prauliņa. Foto: Latvijas vēstniecība Beļģijā5
2015. gads 15. jūnijs

Otrdien, 16. jūnijā, Flagey koncertzālē Briselē notiks Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē noslēguma koncerts. Tajā uzstāsies Latvijas Radio bigbends un solisti – maestro Raimonds Pauls un dziedātāja Kristīne Prauliņa.

Vakara koncerta programmā Flagey 4.studijā iekļauti jauni aranžējumi latviešu klasiķu (tajā skaitā Emīla Dārziņa un Jāņa Ivanova) skaņdarbiem, kā arī austrāliešu džeza virtuoza Džeimsa Morisona (James Morrison) aranžētās latviešu tautasdziesmas no projekta Mare Balticum Latvijas Radio bigbenda izpildījumā. Soliste Kristīne Prauliņa koncertā izpildīs skaņdarbus no koncertprogrammas Jaunās latviešu džeza dziesmas, kuras tieši viņai komponējis maestro Raimonds Pauls.

Savukārt, godinot maestro Raimonda Paula un gruzīnu komponista Gijas Kančeli vairāk nekā pusgadsimtu ilgo draudzību, koncertā būs dzirdami arī skaņdarbi no albuma R.Pauls plays G.Kancheli. Meistara kino un teātra mūziku Latvijas Radio bigbenda skanējumam aranžējis tā muzikālais vadītājs Kārlis Vanags.

Šī retā maestro Raimonda Paula viesošanās Rietumeiropā jau ir raisījusi plašu interesi medijos un mūzikas ekspertos. Flagey koncertzāles vadītājs Martens Van Rusolts (Maarten Van Rousselt) norāda, ka viņu ļoti ieinteresējis maestro atšķirīgais un atpazīstamais klavierspēles stils jeb tā sauktais “piesitiens”.

DSC LRBB opera
Latvijas Radio bigbends

Latvijas Radio bigbends ir spēlējis nozīmīgu lomu Latvijas džeza mūzikas vēsturē vairāku gadu desmitu garumā. Bigbenda vadītājs ir starptautiskā mūzikas festivāla Rīgas Ritmi un starptautiskā džeza mākslinieku konkursa Riga Jazz Stage mākslinieciskais direktors, mūziķis un producents Māris Briežkalns. Kolektīva diriģents un vadītājs ir mūziķis, pedagogs, aranžētājs Kārlis Vanags. Orķestra patrons ir maestro Raimonds Pauls.

Bigbends piedāvā klausītājiem izbaudīt kvalitatīvus džeza mūzikas koncertus un ierakstus, sadarbojoties ar pasaules klases māksliniekiem. 2014.gadā Latvijas Radio bigbends sagatavoja vairākus projektus, no kuriem īpaši izceļami ir starptautiskā mūzikas festivāla Rīgas Ritmi 2014 noslēguma koncerts kopā ar seškārtēju Grammy balvas ieguvēju trompetistu Rendiju Brekeru (Randy Brecker), kā arī Rīga 2014 Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmas paspārnē izveidotais projekts Mare Balticum kopā ar izcilo austrāliešu multimākslinieku, trompetistu Džeimsu Morisonu.

Pauls
Maestro Raimonds Pauls

Izcilākais latviešu populārās, džeza un arī klasiskās mūzikas autors un pianists Raimonds Pauls pazīstams ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz tās robežām. Maestro bagātā radošā iztēle apvieno latviešu tautas mūzikas intonācijas, džeza, blūza, rokenrola, franču šansona, vācu šlāgera un tautiskās ziņģes intonācijas ar laicīgiem strāvojumiem, allaž radot aktuālu, plašam klausītāju lokam interesantu mūziku. Tai piemīt mūsdienīgi ritmi un aranžējumi, vienlaikus izsmalcinātā harmonijas izjūta palīdz komponistam izvairīties no vienmuļības. Savukārt viņa klavierspēlei raksturīgs ļoti individuāls, īss, akcentēti aprauts piesitiens.

Maestro komponējis skaņdarbus kinofilmām, teātra un baleta izrādēm, kā arī mūzikliem. Bijis Latvijas Republikas kultūras ministrs, vairāku muzikālo sastāvu mākslinieciskais vadītājs un muzikālo konkursu organizators. Maestro Raimonds Pauls ir ieguvis daudz apbalvojumu un ir Triju Zvaigžņu Ordeņa komandieris.

Praulina
Kristīne Prauliņa

Kristīne Prauliņa kā soliste koncertē Latvijā un ārzemēs gan ar gospeļkori, gan dažādiem džeza, blūza un populārās mūzikas sastāviem. 2013.gadā uzvarējusi ielu sporta un kultūras kustības Ghetto Games vokālistu konkursā, balvā iegūstot iespēju filmēt videoklipu Ņujorkā. Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa Riga Jazz Stage 2014 Grand Prix ieguvēja. 2014.gada nogalē izdots solistes pirmais albums ar īpaši viņai komponētām maestro Raimonda Paula džeza kompozīcijām latviešu valodā. Šobrīd K.Prauliņa gatavo savu pirmo oriģinālmūzikas programmu Kristīne Prauliņa & Friends, kas apvieno džeza, gospeļa un rokmūzikas tradīcijas. tās pirmatskaņojums gaidāms festivālā Rīgas Ritmi 2015.

Latvijas Radio bigbenda, maestro Raimonda Paula un dziedātājas Kristīnes Prauliņas koncerts Briselē ir viens no noslēdzošajiem Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas pasākumiem, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Koncertu rīko Latvijas prezidentūras sekretariāts sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Beļģijā.

Sazināties
Linda Jākobsone
Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja