Sanāksmes laikā diskutēs par Reģionālās konvencijas par Eiropas un Vidusjūras reģiona valstu preferenciāliem izcelsmes noteikumiem (PEM konvencija) pārskatīšanu. Tās mērķis ir panākt vienotus preču izcelsmes noteikumus, kas aizstātu līdz šim dažādos Brīvās tirdzniecības līgumos paredzētos izcelsmes noteikumus, tādējādi padarot tos pārskatāmākus un vienkāršāk pielāgojamus atbilstoši ekonomiskajiem apstākļiem.
Ņemot vērā Ukrainas konfliktu un Eirāzijas ekonomiskās savienības izveidi, aktuāls sanāksmē izskatāmais jautājums būs sadarbība ar ES Austrumu kaimiņvalstīm, lai īstenotu brīvu un drošu tirdzniecību, kā arī risku pārvaldība un krāpniecības apkarošana, un investīcijas muitas modernizācijā.
ES dalībvalstu pārstāvji sanāksmes laikā pārrunās arī uzņēmēju skatījumu uz Muitas savienības attīstības jautājumiem. ES finansiālo interešu aizsardzībai un kontrabandas apkarošanai izaicinājumus rada pašreizējā ģeopolitiskā situācija, atšķirīgā nodokļu politika ES un tās kaimiņvalstīs, kā arī augstākas prasības precēm ES tirgū. Privātā sektora pārstāvji informēs par savu redzējumu Muitas savienības darbības uzlabošanai. Tāpat sanāksmes dalībnieki pārrunās pašreizējo darbu pie indikatoru izstrādes Muitas savienības un muitas iestāžu darbības efektivitātes novērtēšanai.
Muitas savienības jautājumu darba grupas sanāksmē Rīgā piedalīsies ES dalībvalstu pārstāvji, Eiropas Komisijas Nodokļu politikas un muitas savienības ģenerāldirektorāta (DG TAXUD), ES Padomes ģenerālsekretariāta un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji.
ES Padomes Muitas savienības jautājumu darba grupa izskata tiesību aktu projektus muitas jomā un vispārīgos muitas politikas jautājumus, kā arī koordinē ES nostāju ar muitas starptautisko sadarbību saistītajos jautājumos, kas tiek apspriesti starptautiskajās organizācijās, piemēram, Pasaules Muitas organizācijā, ANO Eiropas Ekonomikas komisijā, ANO Narkotisko vielu komisijā un citos starptautiskos pasākumos.