Ziņas

Izsakām līdzjūtību un kategoriski nosodām barbarisko uzbrukumu Francijas žurnāla redakcijai

2015. gads 07. janvāris

Izsakām visdziļāko līdzjūtību un solidaritāti Francijai, kur ar automātiskajiem ieročiem bruņoti cilvēki iebrukuši Francijas satīriskā iknedēļas žurnāla „Charlie Hebdo” redakcijā, nogalinot un smagi ievainojot vairākus cilvēkus, tajā skaitā redakcijas žurnālistus un policistus.

Kategoriski nosodām terora aktus un vardarbību, tajā skaitā tos, kas vērsti pret preses brīvību. Šādi barbariski uzbrukumi ir vēl viens atgādinājums, ka starptautiskai kopienai jāturpina kopīgi cīnīties pret terorismu un vardarbīgu ekstrēmismu, ko Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē uztver kā ļoti nopietnu un svarīgu uzdevumu. Starptautiskajai kopienai arī jāturpina aizsargāt preses brīvību gan Eiropas Savienībā, gan ārpus tās.

Šajā Francijai un visai Eiropai traģiskajā dienā esam kopā ar Francijas tautu un izsakām visdziļāko līdzjūtību nogalināto ģimenēm un tuviniekiem, kā arī novēlam drīzu atveseļošanos ievainotajiem.

7. janvārī uzbrukumā franču žurnāla „Charlie Hebdo” redakcijai nogalināti vismaz 12 cilvēki un vairāki ievainoti, daži no tiem atrodas smagā stāvoklī.

Sazināties
Kārlis Eihenbaums
Vēstnieks - preses sekretārs
+371 67016117
+371 26655595