Ziņas

Eiropas standartizācijas samitā diskutē par standartu lomu būvniecībā

Foto: EU2015.LV
2015. gads 27. maijs

Šā gada 4. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Latvijas prezidentūras ES Padomē  un Eiropas būvniecības nedēļas laikā notiks 4. Eiropas standartizācijas samits, kurā diskutēs par to, kā standartizācija var veicināt pāreju uz „gudrāku” (smart) ekonomiku, galveno uzmanību pievēršot būvniecības nozarei. Samita paralēlo sesiju laikā tiks apskatīti ēku energoefektivitātes, ilgtspējīgas arhitektūras un būvniecības, viedo pilsētu būvniecības, kā arī ēku projektēšanas un pārvaldības jautājumi.

Standartizācijas biroja “Latvijas standarts” vadītājs Ingars Pilmanis uzsver: “Būvniecības nozare ir viena no būtiskākajām tautsaimniecības nozarēm ne tikai Latvijā, bet visā Eiropas Savienībā (ES). ES tā veido vairāk nekā 10% no iekšzemes kopprodukta un nodrošina 20 miljonus darbavietu, galvenokārt, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Spēja orientēties starptautiskā tirgus tendencēs un piemērot starptautiski atzītus standartus ir priekšnosacījums komersantu izaugsmei un konkurētspējai”.

Samita atklāšanā piedalīsies Latvijas ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, Eiropas Parlamenta Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas priekšsēdētāja Vikija Forda (Vicky Ford) un Eiropas standartizācijas organizāciju CEN, CENELEC un ETSI apvienotās prezidentu grupas priekšsēdētājs Tūre Trūnvolls (Tore Trondvol).

Samitā piedalīsies augstākā līmeņa Eiropas Parlamenta, Eiropas Komisijas, Eiropas un starptautisko standartizācijas organizāciju pārstāvji, kā arī standartizācijas speciālisti un uzņēmēji no Eiropas Savienības un citām pasaules valstīm.

Uzņēmējiem dalība šāda augsta mēroga pasākumā dos iespēju pārliecināties praksē par ieguvumiem no standartiem un standartizācijas nozīmi konkurētspējas uzlabošanai, uzzināt par iespējām aktīvi iesaistīties standartu izstrādes procesā, tādējādi nodrošinot interešu pārstāvību Eiropas tehnisko dokumentu izstrādē, kā arī iegūt kontaktus starptautiskās sadarbības veicināšanai.

Samitu organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar standartizācijas biroju “Latvijas standarts”. Samita partneri ir SIA “Cemex” un AS “Valmieras stikla šķiedra”.

Sazināties
Kaspars Milaševičs
Nozares komunikācijas eksperts
+371 67371306
Evita Urpena
Nozares komunikācijas eksperte