Ziņas

Latvijas izcilākie mūziķi Parīzē atskaņos Verdi “Rekviēmu”

Verdi "Rekviēms" Parīzes Elizejas lauku teātrī. Foto © Agnese Tauriņa4No kreisās: soprāns Aga Mikolaja (Aga Mikolaj) un mecosoprāns Oļesja Petrova (Olesya Petrova). Foto © Agnese Tauriņa4No kreisās:  tenors Džordžo Berrudži (Giorgio Berrugi) un bass Rikardo Dzanellato (Ricardo Zanellato). Foto © Agnese Tauriņa4Diriģents Andris Poga. Foto © Agnese Tauriņa4
2015. gads 18. maijs

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) aizver 2014./2015.gada sezonas priekškaru ar atbildīgu koncertu Parīzes Elizejas lauku teātrī. Tur 18.maijā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros diriģenta Andra Pogas vadībā tiks atskaņots Džuzepes Verdi Rekviēms.

Ar šo koncertu LNSO sevi ierakstīs Parīzes kultūras notikumu vēsturē. Atskaņojumā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris Latvija un četri solisti – soprāns Aga Mikolaja (Aga Mikolaj), mecosoprāns Oļesja Petrova (Olesya Petrova), tenors Džordžo Berrudži (Giorgio Berrugi) un bass Rikardo Dzanellato (Ricardo Zanellato).

Džuzepes Verdi leģendārais Rekviēms ir ne tik daudz mūžīgās gaismas spogulis, cik laicīgas pārdomas rosinošs dramatisks opuss, kas klausītājam sagādā neaizmirstamus emocionāla pārdzīvojuma brīžus. Zināms, ka savu pasaules uzskatu Verdi definēja kā agnostiķis jeb cilvēks, kurš uzskata, ka par Dieva esamību vai neesamību mēs nevaram neko uzzināt. Vēstulē savam izdevējam Rikordi komponists saka: “Esmu mazliet tāds kā ateists.” Savukārt kādā vēstulē sievai Džuzepīnai Verdi rakstījis: “Daļai tikumīgo ļaužu Dievs ir nepieciešams. Citi, kas tāpat ievēro visaugstākās morāles normas, ir laimīgāki, ja netic nekam.”

andris_poga
Andris Poga. Foto: Jānis Deinats

Verdi Rekviēma atskaņojums ar spožo solistu sastāvu lielā mērā iespējams, pateicoties Andra Pogas aģentūrai PIAS (Productions Internationales Albert Sarfati). Sadarbība ar aģentūru turpināsies arī augustā, kad orķestris atkārtoti pieteiks sevi Francijas publikai festivālā Les Pianos Folies du Touquet-Paris-Plage. Uzstāšanās mākslas piedāvājuma pārsātinātajai Francijas publikai ir patiess izaicinājums katram mūziķim atsevišķi un orķestrim kopumā.

Verdi Rekviēma atskaņojums ir viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas pasākumiem, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Prezidentūras kultūras programmu veido apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.

Sazināties
Linda Jākobsone
Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja