Ziņas

L.Straujuma: Latvijas prezidentūra ir gatava nekavējoties strādāt pie aktuālajiem Eiropas migrācijas izaicinājumiem

Ms. Laimdota STRAUJUMA, Latvian Prime Minister; Mr Donald TUSK, President of the European Council. Photo: © European Union
2015. gads 23. aprīlis

Ministru prezidente Laimdota Straujuma šodien Briselē tikšanās laikā ar Eiropadomes priekšsēdētāju D.Tusku atzīmēja, ka šodienas Eiropadome paver iespēju rīkoties ātri un efektīvi, nostiprinot pirmdien ES ārlietu un iekšlietu ministru kopīgajā sanāksmē Luksemburgā runāto.

L.Straujuma sacīja, ka Latvijas prezidentūra ir gatava izveidot t.s. ceļu karti to lēmumu īstenošanai, kurus šodien pieņems ES valstu un valdību vadītāji Eiropadomē. D.Tusks atzinīgi novērtēja Latvijas prezidentūras, Latvijas iekšlietu ministra un ES Augstās pārstāves spēju sasaukt iekšlietu un ārlietu ministru sanāksmi tik īsā laikā, lai sagatavotu šo ārkārtas Eiropadomi.

L.Straujuma apliecināja, ka Latvija ir gatava dot savu ieguldījumu ES migrācijas problēmu risināšanā, īpaši ekspertu un tehniskā nodrošinājuma līmenī. Latvijas prezidentūra ir gatava nekavējoties strādāt pie EK Eiropas Migrācijas darbakārtības, kad Eiropas Komisija nāks ar to klajā š.g.maijā.

Sarunā uzmanība tika pievērsta arī ES Austrumu partnerības samitam Rīgā š.g. 21.-22.maijā, kā arī situācijai Grieķijā un eirozonā.

Sazināties
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
+371 29462451