Ziņas

Latvijas Radio koris sniegs divus izcilus koncertus Briselē

Latvijas Radio koris. Publicitātes foto
2015. gads 23. aprīlis

Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava Briseles leģendārajā Flažē (Flagey) koncertzālē šonedēļ sniegs divus izcilus un aizraujošus koncertus. Piektdien, 24.aprīlī, Briseles publikai koris piedāvās multimediālā projekta Lāčplēsis pirmatskaņojumu, bet svētdien, 26.aprīlī, izskanēs koncerts kopā ar beļģu saksofonu kvartetu BL!NDMAN.

24.aprīļa koncertā ar mūsdienu kora mūzikas, vokālās mākslas un elektroniskās mūzikas izteiksmes līdzekļiem Radio koris sniegs vēsturiska materiāla – Latvijas Kultūras kanonā iekļautās Aleksandra Rusteiķa 1930.gadā uzņemtās filmas Lāčplēsis – emocionālu un aktuālu interpretāciju. Muzikālais “celiņš” tiks veidots divos paralēlos slāņos: saglabājot filmas mūziku un iekļaujot 20.gadsimta pirmās puses latviešu kora mūzikas izcilākos piemērus, kā arī vienlaicīgi izmantojot mūsdienās starptautisku atzinību ieguvušo vokālo mūziku, respektējot un izceļot filmas dramaturģiju un stilistiku.

lacplesis
Lilita Bērziņa filmā "Lāčplēsis" (1930, rež. Aleksandrs Rusteiķis). Foto no LKA Rīgas Kino muzeja krājuma

Projektā koris izmantos dažādu komponistu – L.Leibovica, E.Dārziņa, P.Barisona, P.Vaska, R.Kronlaka, S.Ratnieces, M.Viļuma, K.Pētersona, Ģ.Biša, V.Johansona un A.Peguševa – mūzikas fragmentus. Kopā ar kori uzstāsies komponists un kontrabasists Kristaps Pētersons.

Savukārt 26.aprīļa koncertā satiksies divi izcili mūsdienu mūzikas interpreti – saksofonu kvartets BL!NDMAN un Latvijas Radio koris. Koncertā kvartetam pievienosies arī tā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Eriks Sleihims (Eric Sleichim). Abi kolektīvi savā ikdienas koncertdzīvē meklē jaunas skaniskas izteiksmības kombinācijas un radošus draugus. Koris ar BL!NDMAN kvintetu uz skatuves Rīgā tikās jau šī gada februārī.

BLINDMAN_sax
Eric Sleichim & BL!NDMAN [sax]. © Guy Kokken, 2013

Koncertā pirmatskaņojumu piedzīvos Jēkaba Nīmaņa darbs Das Selige Stillschweigen (Svētā klusēšana). Programmā iekļauti arī Dž.Hārvija, O.Di Laso, A.Hillborga, P.Bartolomē un J.S.Baha darbi.

Abi koncerti ir iekļauti Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, apliecinot tās pamatvērtības – laikmetīgumu, unikalitāti un izcilību. Programmu veido apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.

Sazināties
Linda Jākobsone
Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja