Politiskā tikšanās

Konference "Kiberaizsardzība Eiropā"

Konferences un semināri
Norises vieta
Maritim Hotel Berlin
Stauffenbergstraße 26, 10785 Berlīne, Vācija
Notikuma laiks
25.marts - 26.marts

Labots: 2015. gads 08. maijs, 18.27

Tā kā kiberjautājumi ieņem aizvien nozīmīgāku lomu mūsdienu drošības dienas kārtībā, Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē 2015. gada pirmajā pusē par vienu no savām trīs prioritātēm izvirzījusi Digitālu Eiropu. Kiberdrošība un aizsardzība ir neatņemamas šīs prioritātes sastāvdaļas.

Jau gadiem kiberaizsardzība bijusi daļa no ES vadītajām militārajām operācijām un misijām. Stratēģiskajā līmenī 2013. gadā tika apstiprināta ES kiberdrošības stratēģija, kurā kiberaizsardzība tika norādīta kā viena no mūsu prioritātēm, un 2014. gada novembrī tika pieņemtas Kiberaizsardzības politikas nostādnes.

Lai veicinātu vienotu izpratni un politikas īstenošanu, kā arī identificētu ar to saistītās problēmas un apsvērtu turpmākos pasākumus, ļoti būtiska ir diskusija. Konferences mērķis ir risināt šos un citus kiberaizsardzības jautājumus plašā politikas veidotāju, augstu ES iestāžu un dalībvalstu amatpersonu un ekspertu, kā arī rūpniecības un akadēmiskās vides pārstāvju lokā. Konferencē četrās paneļdiskusijās par ES kiberaizsardzības jautājumiem diskutēs aptuveni simts politikas veidotāju, augstu ES struktūrvienību un dalībvalstu amatpersonu, kā arī citu ieinteresēto amatpersonu lielā auditorijā.

Konferences pēcrelīze https://eu2015.lv/lv/jaunumi/zinas/1143-eksperti-uzsver-kiberaizsardzi ... Ziņojums pēc konferences PDF, 181.79KB
Kontaktpersonas
Einārs Leps
Aizsardzības ministrija
Nacionālās kiberdrošības politikas koordinācijas nodaļas vecākais eksperts
+371 26662485
+371 67335030