Politiskā tikšanās

"Sieviešu ekonomiskās iespējas un ilgtspējīga attīstība – no izaicinājumiem līdz kopīgiem panākumiem”

Konferences un semināri
Norises vieta
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Mūkusalas iela 3, Rīga LV-1423, Latvija
Notikuma laiks
02.marts

Labots: 2015. gads 19. marts, 13.44

Baner GenderConference 020320152015. gada 2.martā Rīgā notiks augsta līmeņa pasākums par dzimumu līdztiesības nozīmi ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā. Konferenci atklās Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Eiropas starptautiskās sadarbības un attīstības komisārs Nevens Mimica (Neven Mimica), bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un ANO sieviešu tiesību organizācijas UN WOMEN pārstāvis Moezs Doreids (Moez Doraid).

Pasākumā būs trīs paneļdiskusijas, kurās tiks meklēti risinājumi vienlīdzīgām tiesībām un sieviešu iespēju palielināšanai darba tirgū. Tāpat tiks analizēti labās prakses piemēri sieviešu līdzdalībai privātajā sektorā un ietekmei uz vides, sociālo un ekonomisko attīstību. Īpaša loma diskusijās būs sieviešu tiesībām un dzimumu līdztiesībai nākamo globālās attīstības mērķu pēc 2015. gada kontekstā.

Dzimumu vienlīdzība ir viena no Latvijas prezidentūras galvenajām prioritātēm ES attīstības sadarbības darba kārtībā.

Pasākuma mērķauditorija: lēmumu pieņēmēji un eksperti, kas strādā ar jauno attīstības politikas ietvaru pēc 2015.gada (post-2015), Pekinas Deklarācijas un Rīcības platformas jautājumiem, kā arī dzimumu līdztiesību, sieviešu tiesībām un dažāda veida attīstības jomām, ieskaitot ekonomiku. Tāpat piedalīsies arī pārstāvji no pilsoniskās sabiedrības un privātā sektora.

Konferenci organizē Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisiju.

Seko aktualitātēm @EYD2015 un iesaisties: #EYD2015 un #gender

Vērojiet pasākumu tiešraidē: www.eu2015.lv/skaties.

Uzzini vairāk par Eiropas gadu attīstībai oficiālajā tīmekļa vietnē.

Latvijas prezidentūras ziņojums par konferences secinājumiem (angļu valodā) images/Kalendars/MFA/GENDER_RIGA_CONFERENCE_-_CHAIR_SUMMARY.pdf Konferences videoieraksti (angļu valodā) https://www.youtube.com/watch?v=hp_rNx4Whjc&list=PLodeDt40MJHKWViCCy51 ... Konferences foto https://eu2015.lv/lv/medijiem/foto/konference-sieviesu-ekonomiskas-ies ... Plašāka informācija http://eu2015.lv/lv/jaunumi/zinas/704-zanda-kalnina-lukasevica-un-eiro ... Programma (angļu valodā) PDF, 316.53KB Mediju programma (angļu valodā) PDF, 294.64KB