Politiskā tikšanās

Pasaules Preses brīvības diena 2015

Konferences un semināri
Norises vieta
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Mūkusalas iela 3, Rīga LV-1423, Latvija
Notikuma laiks
03.maijs - 04.maijs

Labots: 2015. gads 04. maijs, 23.09

No 3.līdz 4.maijam Rīgā norisināsies “Pasaules Preses brīvības diena 2015”, kas ir viens no lielākajiem Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) koordinētajiem pasākumiem pasaulē. ANO Ģenerālā asambleja to oficiāli proklamēja 1993.gadā un kopš tā laika globāls Pasaules preses brīvības dienas pasākums notiek katru gadu dažādās valstīs visā pasaulē. Šogad tas norisināsies Latvijā.

UNESCO ir apstiprinājusi Latvijas izraudzīto konferences vadmotīvu: vārda brīvība digitālā laikmetā. Konference īpaši akcentēs kvalitatīvu pētniecisko žurnālistiku un redakcionālo neatkarību, žurnālistu drošību, sieviešu lomu un atspoguļojumu mediju vidē un inovatīvu žurnālistiku. Latvija kā prezidējošā valsts ir pārliecināta, ka vārda un mediju brīvība ir jēgpilna dialoga, demokrātisku sabiedrību, un tālejošāk - augošas konkurētspējas un ilgtspējīgas attīstības pamatā.

Pasaules preses brīvības dienas ietvaros notiks plaša konference par preses un vārda brīvības aktualitātēm, kā arī Pasaules preses brīvības balvas pasniegšanas ceremonija aizvadītā gada izcilākajam preses brīvības aizstāvim, kas savu pārliecību aizstāvējis par spīti apdraudējumam. Pasākumā tradicionāli piedalās arī UNESCO Ģenerāldirektore, kura savu dalību šajā pasākumā jau apstiprinājusi.

Tiešraide: http://eu2015.lv

Programma (angļu valodā) PDF, 1.73MB Mediju programma (angļu valodā) PDF, 213.30KB 2015.gada UNESCO Pasaules preses brīvības balvas laureāts http://www.mfa.gov.lv/aktualitates/zinas/45722-sirijas-zurnalists-maze ... Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atklāšanas uzruna (angļu valodā) PDF, 259.39KB Foto https://eu2015.lv/lv/medijiem/foto/pasaules-preses-brivibas-diena-2015 Konferences videoieraksti https://www.youtube.com/watch?v=OrEwmFiyrks&list=PLodeDt40MJHIn3RySjPa ... Rīgas deklarācija (angļu valodā) PDF, 263.22KB Vairāk par pasākumu (angļu valodā) http://www.unesco.org/new/en/wpfd
Kontaktpersonas
Katrīna Kosa-Ammari
Ārlietu ministrija
Starptautisko organizāciju nodaļas padomniece
+371 67016124