Politiskā tikšanās

Konference "Atvērtā Eiropa: Atvērtie dati atvērtai sabiedrībai"

Saistītie pasākumi
Norises vieta
Latvijas Universitāte
Raiņa bulvāris 19, Rīga LV-1586, Latvija
Notikuma laiks
18.februāris - 19.februāris

Labots: 2015. gads 25. februāris, 18.31

Konference “Atvērtā Eiropa: Atvērtie dati atvērtai sabiedrībai” ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozarē Latvijā prezidentūras laikā. To rīko Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) sadarbībā ar domnīcu PROVIDUS un sabiedrības līdzdalības platformu ManaBalss.lv. Pasākums pulcēs 200 dalībniekus no 16 Eiropas Savienības valstīm.

Konferences mērķis ir veicināt Eiropas informācijas sabiedrības attīstību un stiprināšanu. Konferencē eksperti dalīsies pieredzē un iepazīstinās sabiedrību ar atvērto datu izmantošanas iespējām, Latvijas un ārvalstu sasniegumiem informācijas atkalizmantošanā. Diskusijas rezultātā taps priekšlikumi ES līmeņa politikas plānošanas dokumentiem: Eiropas pilsoņu iniciatīvai un Digitālai Programmai Eiropai.

Pasākums pulcēs vienkopus daudzus augsta līmeņa speciālistus no Eiropas. Nīderlandes Tehnoloģiju universitātes asociētais profesors Bastians van Lonens (Dr. Bastiaan van Loenen), kurš ir vairāk nekā 100 atvērto datu jomas publikāciju autors, akcentēs privātuma problēmas vienai no plašāk izmantotajām publiskā sektora datu kopām – ģeogrāfiskajiem datiem. Apvienotās Karalistes inovatīvā startup uzņēmuma Spend Network direktors Aians Makgils (Ian Makgill) dalīsies pieredzē, kā no atvērtiem datiem radīt ne tikai jaunus produktus un darba vietas, bet arī gūt peļņu. Nurija Delama (Nuria De-Lama) no Spānijas, kura pārstāv jauno tehnoloģiju pētniecības un inovāciju grupu Atos Research & Innovation Eiropas Komisijā, sniegs skatījumu par izaicinājumiem lielo datu jomā Eiropā.

Par atvērto datu politiku Latvijā runās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Arnis Daugulis un Elektroniskās pārvaldes departamenta Informācijas sabiedrības politikas nodaļas vecākais konsultants Toms Ceļmillers. Pieredzē par datu atvēršanu dalīsies Uzņēmuma reģistra Informācijas sistēmu attīstības un atbalsta nodaļas vadītājs Mārtiņš Štāls. Diskusiju par atvērtas sabiedrības veidošanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu vadīs Sabiedrības politikas centra PROVIDUS pētniece Iveta Kažoka.

Pasākumu mērķauditorija ir publiskā, privātā un nevalstiskā sektora pārstāvji, kuri piedalās vai interesējas par atvērtas sabiedrības politikas veidošanu Latvijā un ES un atvērto datu izmantošanas iespējām, kā arī atvērtu tehnoloģiju entuziasti.

Konference un diskusija notiks divas dienas – 18. un 19.februārī Jelgavā un Rīgā. Dalība pasākumos ir bez maksas, un uz diskusiju Jelgavā tiks nodrošināts bezmaksas transports.

Diskusijas un konferences tiešraidi būs iespējams vērot portālā www.delfi.lv.

Vairāk informācijas par pasākumiem, lektoriem un ekspertiem, kā arī reģistrēties iespējams LATA mājas lapā.

Pasākumu finansē Latvijas valsts. Konferences galvenais atbalstītājs ir Lattelecom. Pasākumu atbalsta DPA un IBM.

Kontaktpersonas
Aija Upleja
LATA informācijas koordinatore
+371 29767615