Kultūras notikums

Valsts akadēmiskā kora “Latvija” koncerts Barišņikova mākslas centrā


Norises vieta
Barišņikova mākslas centrs
450 West 37th Street, Ņujorka, NY 10018, ASV
Notikuma laiks
11.aprīlis 20:00 - 21:30 (vietējais laiks)

Labots: 2015. gads 24. aprīlis, 17.45

Diriģents Māris Sirmais

Programmas centrā – Baltijas komponistu radītā mūzika: Gundega Šmite, Ēriks Ešenvalds, Jēkabs Jančevskis, Uģis Prauliņš, Raimonds Tiguls, Vītauts Miškinis (Vytautas Miškinis), Vaclovs Augustins (Vaclovas Augustinas), Arvo Perts (Arvo Pärt) un Veljo Tormiss (Veljo Tormis), kā arī amerikāņu komponista Erika Vitekera (Eric Whitacre) skaņdarbs. To starpā būs arī divi skaņdarbi no Valsts Akadēmiskā kora Latvija jaunākā skaņu ieraksta Dzintara ceļš, kur 12 latviešu komponisti rakstīja mūziku ar Eiropas ievērojamāko dzejnieku vārsmām. Šis projekts bija iekļauts Rīga 2014 Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā.

Kora debija ASV notika 2010.gadā White Light Festival ietvaros Linkolna centrā kopprojektā ar islandiešu grupas Sigur Rós mūziķiem. Laikraksts The New York Times vairākās recenzijās tolaik kora skanējumu raksturoja kā «izsmalcinātu, skaistu un krāšņu».

Valsts Akadēmiskā kora  silto, instrumentāli niansēto, perfekto vokālo kultūru pasaule uzlūko kā brīnumu. Tas ir lielākais profesionālais koris Baltijā. Kopš 1997.gada kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Māris Sirmais. 2017.gadā Valsts Akadēmiskais koris Latvija svinēs savu 75 gadu jubileju.

Biļetes pieejamas Barišņikova Mākslas centra (BAC) tīmekļa vietnē.

valsts_akademiskais_koris_latvija