Kultūras notikums

Izstāde "Edvards Steihens. Fotogrāfija"


Norises vieta
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls
Torņa iela 1, Rīga, LV-1050, Latvija
Notikuma laiks
26.jūnijs - 06.septembris

Labots: 2015. gads 16. jūnijs, 18.21

2015.gadā, kad Latvija un Luksemburga dala ES Padomes prezidējošās valsts statusu, īpaši nozīmīgi ir stiprināt starptautisku kultūras institūciju sadarbību, tā piedāvājot iespēju sabiedrībai iepazīt visai Eiropai nozīmīgas mākslas vērtības. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) sadarbībā ar Luksemburgas Nacionālo vēstures un mākslas muzeju 2015.gada vasarā piedāvā izcilā fotogrāfa Edvarda Steihena (Edward Steichen, 1879-1973) izstādi Rīgā, LNMM izstāžu zālē Arsenāls.

Luksemburgā dzimušais, vēlāk uz Amerikas Savienotajām Valstīm emigrējušais mākslinieks pasaules fotogrāfijas vēsturē atzīsts par vienu no spilgtākajiem un ietekmīgākajiem sava laika fotomāksliniekiem. Vislielāko atzinību Steihens guvis kā nepārspēts portretists. Caur kameras aci viņš iemūžinājis neskaitāmus laikabiedrus un izcilas pasaules vēstures figūras – Vinstons Čerčils, Ogists Rodēns un Anrī Matiss ir tikai daži no piemēriem. 20.gadsimta sākumā viņš ASV darbojās līdzās fotogrāfijas kā mākslas radītājam un savam laikabiedram Alfredam Štiglicam (Alfred Stieglitz).

Luksemburgas Nacionālais vēstures un mākslas muzejs glabā unikālu Steihena fotogrāfiju kolekciju, kurā plaši pārstāvēti kā viņa portreti, tā ainavas, komerciālais foto un citi žanri. Šīs kolekcijas izrādīšana Rīgā būs iepriekš nepieredzēts notikums, kas ļaus iepazīties ar Steihena radošo mantojumu un caur to gūt nepastarpinātu priekšstatu par fotomākslas attīstību 19. un 20.gadsimta mijā un pēc tās, jo Šteihens bija viens no spēcīgākajiem fotomākslas attīstības virzītājiem.

Pola Negri