Kultūras notikums

Eiropas Latviešu kultūras svētki


Norises vieta
Dažādās vietās
Brisele, Beļģija
Notikuma laiks
18.jūnijs - 21.jūnijs

Labots: 2015. gads 19. jūnijs, 14.22

Eiropas Latviešu kultūras svētki (ELKS) no 18. līdz 21.jūnijam Briselē pulcēs dažādu paaudžu latviešu diasporas koru, deju kopu, folkloras grupu un citu mākslas nozaru dalībniekus no dažādām Eiropas valstīm. Šie svētki latviešu dziesmu un deju svētku garā atzīmēs Latvijas pirmo prezidentūru ES Padomē un parādīs ES institūciju darbiniekiem un Beļģijas iedzīvotājiem latviešu kultūras tradīcijas.

Svētkos būs pārstāvēta Spānija, Luksemburga, Beļģija, Francija, Šveice, Vācija, Nīderlande, Īrija, Lielbritānija, Norvēģija, Somija, Zviedrija, Igaunija, Kanāda un Latvija.

ELKS īpašie viesi būs mūziķi no Imanta Ziedoņa fonda Viegli un grupa Astro’n’out no Latvijas, grupa Austrumkalns un Kokļu zapte no Lielbritānijas, mūziķu apvienība Sējāne&Grasis no Vācijas, kā arī Briseles latviešu teātris ar desmit gadu jubilejas izrādi Vēlreiz Silmačos.

ELKS

19.jūnijā notiks koncerts pie Eiropas Parlamenta, zibakcijas Briseles pilsētā, publiskas diskusijas par latviešu literatūru, kultūru un vēsturi, Latvijas amatnieku ražojumu izstāde, mūziķu koncerti un Briseles Latviešu teātra izrāde.

Svētku kulminācijā 20. jūnija vakarā uz improvizētas dziesmu svētku estrādes Briseles centrā notiks Dziesmu un deju lielkoncerts. To ievadīs svētku dalībnieku gājiens cauri Briseles vecpilsētai, savukārt lielkoncerta laikā muzikālo pavadījumu nodrošinās Kristīne Kārkle-Puriņa ar īpašu svētkiem izveidotu muziķu sastāvu no Latvijas.

Lielkoncerta programmas vadmotīvs ir mīlestība, aicinot ikvienu dalībnieku un skatītāju atcerēties un godāt gadsimtiem krātos tautas pūralādes un arī sirds dārgumus – cilvēku, dabas un tēvzemes mīlestību.

ELKS Dziesmu un deju lielkoncerta repertuārs ir veidots atbilstoši Latvijas Dziesmu un deju svētku tradīcijām, kuras, līdztekus Lietuvas un Igaunijas dziesmu un deju svētkiem, ir iekļautas UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Kopkoris izdziedās latviešu tautasdziesmu apdares, dziesmas no latviešu komponistu klasikas un arī jaunāko laiku skaņdarbus. Savukārt deju repertuārā iekļautas iemīļotas latviešu tautas tradicionālās un skatuves dejas, kā arī mūsdienīgas horeogrāfijas. Lielkoncertā uzstāsies arī bērnu deju kopas un latviešu folkloras grupas.

ELKS_logo

Vairāk informācijas ELKS tīmekļa vietnē.

Kultūras programmas katalogs Beļģijai, Luksemburgai un Strasbūrai PDF, 1.82MB