Kultūras notikums

8. Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku Noslēguma koncerts


Norises vieta
Mežaparka Lielā estrāde
Mežaparks, Lielā estrāde, Rīga, LV-1014, Latvija
Notikuma laiks
28.jūnijs 17:00 - 20:00 EET

Labots: 2015. gads 16. jūnijs, 18.10

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku Noslēguma koncerts vienlaikus būs arī prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā.

Koncertā skanēs skaņdarbi no iepriekšējiem Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkiem un jaunas dziesmas no visām svētku dalībvalstīm. Ziemeļu un Baltijas valstu kopkoris izpildīs arī daļas no Karla Orfa (Carl Orff) slavenās kantātes Carmina Burana, kas solās būt grandiozākais šī skaņdarba atskaņojums pasaulē.

2015.gadā Svētku tradīcijai aprit 20 gadi, un jubilejas gadā tos kārtējo reizi rīko Latvija. Svētkos piedalīsies apmēram 6 000 dziedātāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Īslandes. Svētkos piedalīties aicināti arī latviešu diasporas kori no Eiropas un citām pasaules valstīm. Svētku idejas autors ir izcilais latviešu diriģents Imants Kokars.

Pirmie Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki 1995.gadā notika Rīgā, kopā pulcējot gandrīz 6000 dziedātāju no Baltijas un Ziemeļvalstīm.

dziesmu-svetki

Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Biļetes pieejamas tirdzniecībā no 28.maija Biļešu Paradīzes kasēs un tīmekļa vietnē