Kultūras notikums

5.Rīgas starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle “Daudzveidība vienotībā”


Norises vieta
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls
Torņa iela 1, Rīga, LV-1050, Latvija
Notikuma laiks
23.aprīlis - 10.jūnijs

Labots: 2015. gads 17. aprīlis, 13.06

Triennāles mērķis ir sekmēt profesionālās mākslas un jaunrades procesu attīstību, tāpēc tās ietvaros redzēsim visplašāko māksliniecisko daiļrades spektru un nozares aktualitātes. Triennāles ietvaros mākslinieki aicināti atbildēt uz jautājumiem: “Kā dažādas nacionālās kultūras pauž savu identitāti Eiropas un pasaules globālajā kontekstā un mūsdienu sabiedrībā?”

Pēc starptautiskās žūrijas lēmuma izstādei akceptēti 85 mākslinieki no 29 valstīm (Eiropas, Japānas, ASV, Latīņamerikas u.c.). To vidū gan Latvijas skatītājam jau pazīstami, gan līdz šim Rīgā neredzēti darbi.  Triennālē tradicionāli uzaicināti piedalīties arī divi viesmākslinieki. Latviju šogad pārstāvēs tekstilmāksliniece Edīte Pauls-Vīgnere, savukārt Lielbritāniju – Maikls Brenands-Vuds (Michael Brennand-Wood).

Līdztekus galvenajai izstādei iecerētas vairākas satelītizstādes – Latīņamerikas tekstilmākslas viesizstāde Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, kā arī Latvijas jauno tekstilmākslinieku darbu izstāde Rīgas Amatniecības vidusskolā un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā. Paralēli notiks vairāku mākslinieku personālizstādes Rīgas galerijās.

Uz izstāžu fona Mākslas muzejā Rīgas Birža 24.aprīlī notiks starptautiska konference par nozares attīstību Latvijā, Eiropā un pasaulē. Izstāžu laikā tiks rīkotas radošās darbnīcas, tikšanās ar māksliniekiem un citi pasākumi.

triennāle