Latvija

Sports

Ziema vai vasara, mūsu sportisti ir gatavi pierādīt pasaulei, uz ko ir spējīgi. Spēks, mērķtiecība un apņēmība ļauj mūsu sportistiem sasniegt kārotās virsotnes, kas savukārt silda sirdis mums, līdzjutējiem. Mēs esam gatavi ziedot miega stundas, lai vērotu latviešu sportistu sniegumu. Mēs esam gatavi svinēt uzvaras no visas sirds un nenokārt degunu pēc neveiksmēm. Mēs esam gatavi traukties pāri visai pasaulei, lai tikai būtu klāt mūsu sportistiem izšķirošajos brīžos. Ne velti mūs dēvē par pasaulē labākajiem līdzjutējiem.

Latvijas sporta ABC

Ice Hockey
Foto: Andrejs Jaudzems

Hokejs. Ja vaicātu, kas ir latviešu nacionālais sporta veids, tad atbilde tālu nebūtu jāmeklē: hokejs. Latvijas izlases spēles pulcē skatītāju tūkstošus, un nozīmīgāko maču laikā var tikt iepauzētas pat Saeimas un valdības sēdes. Latvijas izlase līdz šim piedalījusies piecās olimpiskajās spēlēs, un tādi vārdi kā Zemgus Girgensons vai Artūrs Irbe neprasa paskaidrojumus nevienam, kurš dzirdējis par NHL.


Luge driver
Foto: Edijs Pālens (LETA)

Citi ziemas sporta veidi. Latvijas vārdam izskanēt plašajā pasaulē palīdz ne vien hokejs, bet arī citi sporta veidi. Kā populārākie jāmin skeletons (brāļi Martins un Tomass Dukuri), kamaniņu braukšana (Mārtiņš Rubenis, brāļi Andris un Juris Šici), kā arī bobslejs (Oskara Melbārža pilotētā komanda).

Tā nav nejaušība, ka ziemas sporta veidos esam tik prasmīgi. Tepat Siguldā ir bobsleja un kamaniņu trase, kas piemērota ne vien treniņiem, bet arī starptautiskām sacensībām. Turklāt Siguldas trase ir viena no retajām pasaulē, kuru var apskatīt un iemēģināt ikviens interesents.


Vasaras sporta veidi. Ne vien sniegotās ziemas, bet arī siltās vasaras iedvesmo jauniem panākumiem. Smilšainās pludmales tā vien mudina nodoties pludmales volejbolam, un mūsu volejbolisti gatavi mēroties spēkiem ar pasaules līderiem. No 2012.gada Londonas olimpiskajām spēlēm Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš pārveda bronzas medaļu. Taču 2013.gada sezonu Aleksandrs Samoilovs kopā ar J.Šmēdiņu noslēdza kā Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) pasaules ranga līderi, pārliecinoši pārspējot tādus ierastos līderus kā amerikāņus un brazīliešus.


Supporter
Foto: Ieva Cika (LETA)
Pasaulē labākie līdzjutēji. Ārvalstu mediji nekavējas slavināt mūsu līdzjutējus, saucot tos par latviešu sportistu spēka avotu. Ne reizi vien hokeja fani jokojot dēvēti pat par Latvijas izlases “septīto spēlētāju”.  Taču kvēls līdzjutēju atbalsts ir dzinulis ne vien hokejistiem, bet arī citiem sportistiem. Futbola spēle, volejbola mačs vai skeletona sacensības – mūsu līdzjutēji būs klāt, lai atbalstītu savējos.

 


Vēsturiska uzvara. Vai zinājāt, ka tieši Latvija ir valsts, kas ieguva pirmo Eiropas čempionu titulu basketbolā? Tas notika 1935.gadā Ženēvā, kad pasaulē pirmais Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas čempionāts pulcēja komandas no 10 valstīm. Par Latvijas vēsturisko uzvaru vēsta arī 2012.gadā veidotā filma Sapņu komanda 1935.