Latvija

Kultūra

Latviju raksturo krāšņa un bagātīga kultūras dzīve. Koka arhitektūra un greznās jūgendstila ēkas, plašas muzeju halles un pasaules līmeņa mākslinieku uzstāšanās – tā ir tikai daļa no plašā kultūras piedāvājuma, kurā ikviens var atrast ko sirdij tīkamu. Rūpīgi koptas tradīcijas, apvienotas ar vēlmi traukties pēc jauniem un vēl nebijušiem mākslas piedzīvojumiem, padarījušas Latviju par aizraujošu tūrisma galamērķi, kas piesaista viesus no visas pasaules. Izstaigā interaktīvo 360 grādu virtuālo tūri un pārliecinies par to pats!

Latvijas kultūras bagātības

Varenās balsis. Latvija ir zeme, kas dzied. Mūsu kordziedāšanas tradīcijas palīdzējušas Latvijas vārdam izskanēt visā pasaulē. Mums ir izcili kori, kas plūc laurus starptautiskos konkursos, turklāt varam lepoties arī ar pasaulē daudzskaitlīgākā - Dziesmu svētku kora - slavu. Ik pēc pieciem gadiem ap 40 000 dalībnieku pulcējas Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, kas gadu gaitā kļuvuši par daļu no latviešu nacionālās identitātes.

Mūsu varenās balsis pierādījušas savu varēšanu arī uz pasaules ievērojamāko opernamu skatuvēm. Tā ir mistērija, saka daudzi, raugoties uz to, cik daudz talantīgu un ārvalstīs zināmu mūziķu nāk no mūsu valsts. Elīna Garanča, Kristīne Opolais un Aleksandrs Antoņenko ir tikai daži no mūsu izcilajiem operas māksliniekiem, kas nes Latvijas vārdu plašajā pasaulē.

Video angļu valodā


Jūgendstils. Ikviens tūrists, kurš jūsmo par arhitektūru, nelaidīs garām iespēju paviesoties Rīgā – Eiropas jūgendstila metropolē. Rīgas centrā aptuveni 40% ēku ir jūgendstila celtnes, kas ir ievērojami vairāk nekā citās pasaules pilsētās.

Art Nouveau. Riga
Ēka Alberta ielā. Foto: Imants Urtans


Rupjmaize. Latviešu virtuvē maizei ierādīta īpaša vieta, un sātīga zupa teju nav iedomājama bez maizes šķēles. Taču kurš teicis, ka rupjmaize piemērota tikai zupām vai otrajiem ēdieniem? Latviešu kāre pēc maizes gājusi vēl tālāk, un mēs nesmādējam rupjmaizi pat saldajā ēdienā. Ne velti viens no zināmākajiem latviešu saldajiem ēdieniem ir tieši maizes zupa, kas rotāta ar putukrējumu.

 

Video angļu valodā