Ziņas

ES ministri neformālā sanāksmē apspriež Latvijas prezidentūras piedāvājumu „Telesakaru pakotnei”

2015. gads 22. janvāris

21.janvārī Briselē notika neformālas ministru vakariņas par tā saukto „Telesakaru pakotni” jeb priekšlikumu regulai, ar ko nosaka pasākumus sakarā ar Eiropas elektronisko sakaru vienoto tirgu un savienota kontinenta īstenošanu (TSM). Vakariņas organizēja ES Digitālās ekonomikas un sabiedrības komisārs Ginters Etingers kopā ar satiksmes ministru Anriju Matīsu.

A.Matīss iepazīstināja ministrus ar Latvijas prezidentūras ES Padomē TSM ceļakarti, kas iezīme tālākos soļus attiecībā uz šo priekšlikumu. Prezidentūra piedāvāja tālākās diskusijās koncentrēties uz viesabonēšanas un tīklu neitralitātes jautājumiem: viesabonēšanas jautājumā Latvijas prezidentūra piedāvā „viesabonē kā mājās pluss (RLAH+)” modeli, bet tīklu neitralitātē vispārējos principos balstītu pieeju.

Neformālās vakariņas deva iespēju ministriem un citām augsta līmeņa amatpersonām apmainīties ar viedokļiem par tālākajiem soļiem attiecībā uz TSM priekšlikumu, kā arī plašākā kontekstā – apspriest gaidāmo Digitālā vienotā tirgus stratēģiju.

Ministrs atzīmēja, ka nepieciešamības gadījumā prezidentūra sadarbībā ar Eiropas Komisiju atgriezīsies pie šī jautājuma ministru līmenī šī gada martā.

Tāpat A.Matīss atzīmēja kopumā saņemto atbalstu Latvijas prezidentūras pieejai, uz ko balstoties, prezidentūra plāno turpināt darbu tehniskā līmenī līdz februāra beigām, lai varētu sagatavot ES Padomes pozīciju un mandātu sarunām ar Eiropas Parlamentu. 

Sazināties
Jānis Rungulis
Preses sekretārs COREPER I jautājumos
Rolands Rumba
Nozares komunikācijas eksperts